Energia Pro

Widzisz wiadomości znalezione dla słów: Energia Pro
Temat: skrzynka pomiarowa ZE ...


Witam

Zakładam nowy wątek w nawiązaniu do postu z wczoraj na podobny temat.
Właśnie jestem po rozmowie z moim rejonem ZE ( Energia Pro Wrocław -
Strzelin) i powiedzieli mi że absolutnie nie stawiają skrzynek
pomiarowych tym bardziej na swój koszt...
Może to o czym pisał gasper i qudlaty dotyczy jakiegos konkretnego
rejonu Polski.
Niestety nie znalazlem zadnego aktu prawnego nt temat.
Czyli raczej bede robił to na swój koszt niestety...


a ja wlasnie mam w umowie z Energia Pro Wroclaw postawienie
skrzynek pomiarowych przez Energie Pro, ale odplatnie za 837,46 zl netto
i wlasnie zlozylem podanie o usuniecie tego paragrafu.
Wole postwic skrzynki ( mam kilka dzialek )
na wlasny koszt w przyszlosci, lub zrobia to ci, ktorzy dzialki ode mnie
kupili.Temat: Uziomy fundamentowe - są czy ich nie ma ?
Panowie... wczoraj doznałem wstrząsu pooświatowego...a mianowicie miałem towarzyską wizytę zaprzyjaźnionego pracownika Energia Pro.. podłączał on ostatnio skrzynke PMK u mojego znajomego, który jest elektrykiem samochodowym... (proszę o wyrozumiałość za takie określenie, ale wiemy, czym zajmuja sie i jaki zakres napięć ich interesuje) i tenże elektryk samochodowy powiedział mi, ze pracownik Energii Pro pozostawił "w powietrzu" przewód PE twierdząc, że nie ma go do czego podłączyć (brak wyprowadzonego uziomu słupowego bądź właśnie jakiegokolwiek kawałka bednarki w tejze PMK).. zapytałem pracownika Energia Pro, dlaczego nie podłączył tego przewodu do N zgodnie z zasadą, że istnieje w takich przypadkach połączenie zwane PEN.. osłupiałem... odpowiedział, ze tą kwestie dyskutowali i kierownik nadzorujacy ich pracę polecił im zostawiac ww przewód nie podłączony... co koledzy na to?

Temat: Określanie funkcjii użytkowych terenu przez ZE ?
witam takie dokładnie mam warunki przyłączenia z klauzulą

"na obszarze wyżej opisanej nieruchomości znajdują się czynne urządzenia elektroenergetyczne stanowiące własność energia pro jeżeli zamierzany przez przyłączany podmiot sposób zagospodarowania tej nieruchomości doprowadzić może do stanu, w którym projektowane budowle lub urządzenia kolidować będą z istniejącymi urządzeniami elektroenergetycznymi przyłączany podmiot winien powiadomić o tym energie pro.Zawarcie umowy o przyłączenie będzie możliwe
po uzgodnieniu sposobu uniknięcia kolizji, w szczególności po zawarciu miedzy przyłączanym a energia pro umowy o usunięcie kolizji"

dokładnie tak brzmi zapis przez który mam problemTemat: "Podwórze" skąd wziąć definicje prawną
witam
taka klauzula dokladnie jest na moich warunkach

"na obszarze wyżej opisanej nieruchomości znajdują się czynne urządzenia elektroenergetyczne stanowiące własność energia pro jeżeli zamierzany przez przyłączany podmiot sposób zagospodarowania tej nieruchomości doprowadzić może do stanu, w którym projektowane budowle lub urządzenia kolidować będą z istniejącymi urządzeniami elektroenergetycznymi przyłączany podmiot winien powiadomić o tym energie pro.Zawarcie umowy o przyłączenie będzie możliwe
po uzgodnieniu sposobu uniknięcia kolizji, w szczególności po zawarciu miedzy przyłączanym a energia pro umowy o usunięcie kolizji"Temat: Ciekawa praktyka Energii Pro
Pewnego dnia postanowiłem podłączyć płytę i kuchenkę od prądu.
Nic dziwnego gdyby nie małe zwarcie na początku pracy. Cóż pewnie poszedł bezpiecznik (myślę sobie), ale kontrola wykazuję że wszystkie są na swoim miejscu. Czyli pewnie bezpiecznik główny przy liczniku na klatce. Zaglądam tam a tam niespodzianka- bezpieczniki są zaplombowane (ki diabeł- myślę), telefon do elektryków z budotexu i wszystko jasne. Energia Pro uzurpuje sobie prawo o WSZYSTKIGO co związane z prądem nawet do wymiany bezpiecznika - i to już ZA licznikim czyli w części należącej do mnie. Oczywiście jest to bezprawne i po otworzeniu skrzynki bezpiecznikowej następna niespodzianka - bezpieczniki są TOPIKOWE a nie tzw. hebelkowe. Reasumując jeśli zdarzy Ci się "wywalić" bezpiecznik na klatce w sobotę wieczorem to masz dwa wyjścia 1. Wezwać Energię Pro i zabulić jak za zboże (praca w weekend) lub 2. Czekać bez prądu do poniedziałku w niech przyjadą w "normalnym trybie"
Ciekawe co by na to powiedział Urząd Antymonopolowy...?
Temat: Kto odpowiada za iskrzenie licznika energii elektrycznej?
Witam Kolegę Krzysztofa (kkas12) i wszystkich Kolegów na FORUM.

Być może w województwie małopolskim normalną rzeczą jest dowolna interpretacja norm, jednak na terenie "ENERGIA pro" (wspomniał o tym kolega Stanisław) takie postępowanie jest nie do pomyślenia.
Kolego Krzysztofie, w moim poście pisałem o „dostawcach energii” aby nie wymieniać nazw form. Nie wiem jakie regiony obejmują "ENERGIA pro" i może Kolega poda ich zakres działalności a inni Koledzy mieszkający w tych okręgach się wypowiedzą.
Jeżeli chodziłoby o stan instalacji w województwach śląska, to sytuację trochę znam gdyż mam rodzinę w Oświęcimiu, Bytomiu i Oławą pod Wrocławiem.
Nawet nie wiem jakie firmy w małopolskim są dostawcami energii.
Kolego Krzysztofie, to że zmiana nazwy firmy nastąpiła z „ZE” na firmę „xxx” czy „zzz”, to nie świadczy to że ich pracownicy nadal „olewają" przepisy, ich kierownicy też mają niewielką wiedzę a prezesów nowych firm to mało interesuje.
Jeśli chodzi o mnie, to mało mnie interesuje czy dostawcą energii będzie „ZE”, „ENERGIA”, „ZEDO” czy „Kowalski” lecz wykonywanie prac i pomiarów w taki sposób aby przeciętny odbiorca jak ja, wiedział że może spać bezpiecznie.Temat: Jesteście finansowani z naszych podatków - FAKTY I MITY
"Sponsorem Śląska w rundzie wiosennej ma zostać koncern energetyczny Energia Pro – informuje "Przegląd Sportowy".
To największa po KGHM firma na dolnym Śląsku. Energia Pro jest też największym dostawcą energii elektrycznej dla mieszkańców Wrocławia i okolic.
Jeśli wrocławscy działacze szczęśliwie doprowadzą do końca negocjacje, budżet klubu może znacznie przekroczyć planowane na ten sezon 20 milionów złotych.
Energia do tej pory wspierała wrocławskich zawodników tylko symbolicznie. Za 2008 rok na konto Śląska wpłynęło od koncernu około 250 tys. zł. Wysokość nowej umowy jest owiana tajemnicą, ale nieoficjalnie wiemy, że tym razem chodzi o dużo większe pieniądze.

Więcej w Przeglądzie Sportowym"

Tak więc im więcej naciągniesz prądu tym bardziej zyska nasz nieukochany klubik... Od dziś nowe hasło: OSZCZĘDZAJ ŚWIATŁO!!!Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
17.10.2007 12:17

Nowa elektrownia za 7 mld euro

Nawet 5 tys. megawatów w ciągu roku - taką moc osiągnie nowa elektrownia, która powstanie pod Legnicą. Wybuduje ją Tauron Polska Energia (dawniej Energetyka Południe) razem z Energia Pro i KGHM.

List intencyjny w tej sprawie został podpisany we wrocławskiej siedzibie firmy. Pierwszy blok o mocy od 800 do 1 tys. MW ma bazować na węglu kamiennym, dostarczanym przez własne kopalnie Taurona. Równocześnie prowadzony będzie wieloletni projekt odkrywki węgla brunatnego, którym będą opalane kolejne bloki. Projekt będzie realizować spółka, której udziały będą należały do Taurona, KGHM i Energii Pro.

Według specjalistów, budowa elektrowni o mocy 5 tys. MW będzie kosztować ok. 7,5 mld euro.

Karolina Gazda

http://www.radioram.pl/articles/view/14 ... 7-mld-euroTemat: Ciekawa praktyka Energii Pro
E no co ty, mój mąż najnormalniej w świecie zerwał plombe i wymienił bezpiecznik 25 A na nowiutenki
Jak się wszyscy osiedlą w swoich gniazdkach, to Energia Pro (hi hi hi) wraz z Budotexem będą chodzić i wszystko plombować jeszcze raz. Dobrze wiedzą że na początku lokatorom palą się korki (np przy podłączaniu kuchenek i piekarników, oraz innch ciekawych urządzeń absorbujących energię elektryczną).
Temat: Rafin chce odlaczyc prad, budynek A !!!
Drodzy siasiedzi z budynku A.

W srode Rafin odlacza prad budowlany w naszym budynku. Stosowna karteczka wisi na klatkach schodowych. Nie ma odboru, wiec od srody nie bedzie pradu. A kiedy bedzie ? Tego nikt nie wie. Energia Pro podan o podlaczenie nie przyjmuje. Bylem, przetestowalem. Nie idzcie przypadkiem do stanowiska numer 5 na ul. Trzebnickiej. Dostaniecie jeszcze opierd.... za stawianie glupich pytan.

PS.
Rafin twierdzi, ze Energii Pro zabraklo licznikow. Komedia.

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 15 Sty, 2008 ]Temat: nr konta Energia-Pro

Witam!
ktos sie orientuje jakie sa (czy w ogole sa) problemy jesli wplacilo sie na stary nr konta Energia-Pro?

Na nowych blankietach jest zmieniony nr konta.

Pozdrawiam.


Nie mam pojecia, ale proponuje zadzwonic do BOK-u Energi! Proponuje rownierz cierpliwosc w dzwonieniu do nich! Mi sie udalo po 2 godzinach ciaglego krecenia na wszystkie parenascie numerow!Temat: Linia wysokiegho napiecia. Pilnie prosze o pomoc
Wiem o co chodzi. Ja próbuje walczć z tym za nim wejdą mi bezprawnie w pole i zniszczą uprawy. Npisałem już w tej sprwie do rzecznik praw obywatelskich. rzyj program interwencja z 30 listopada. Linki znajdziesz na ich stronie. Posłuchja wypowiedzi rzecznika Energii Pro. Mowi o poszanowaniu prawa wlasnosci.Jestem ciekawy czy komisja europejska zainteresuje sie jedynym monopolistą na rynku polskim jakim jest energia pro. Ja w kazdym razie bede walczył. Mam zamiar nie czekać tylko spotkać sie z przedstawicielami energetyki bo poki co w naszej zakichanej "komunistycznej" gminie nic sie nie dowiesz i nic nie załatwisz zgodnie z prawem no chyba że masz poparcie albo posmarujesz. Dzięki narazieTemat: co i jak po odbiorze
Właściwie tylko umowa z Energią Pro - założenie licznika na prąd. Ewentualnie umowa i zainstalowanie telefonu, internetu i telewizji. Pozostaje czekać na rachunki od Eureki i Energii Pro

Następną rzeczą, którą trzeba będzie załatwić z deweloperem jest akt notarialny - tak koło września.

Udanego wykończenia mieszkania Z którego budynku jesteś?Temat: Jesteście finansowani z naszych podatków - FAKTY I MITY

15% Energii pro należy do budżetu państwa

Poczytaj dokładnie. Energia Pro pośrednio w 100% należy do Skarbu Państwa (poprzez Tauron).

Kurcze,jak na stadionie w Lubinie będzie odpalane oświetlenie,to będziecie nabijać kasę na sponsoring Śląska-dla mnie bomba.

na szczęście do oświetlenia będą zastosowane energooszczędne technologie

Co do nowego stadionu we Wrocławiu,to bym się nie zgodził.Ten obiekt będzie zarabiał na siebie sprzedając swoją nazwę,organizując wielkie koncert

W maksymalnie optymistycznym wariancie stadion zarobi na własne bieżące utrzymanie. Koszty budowy na pewno nigdy się nie zwrócą.
Trzeba też wspomnieć że do moich obliczeń wziąłem jedynie koszty budowy pomijając koszt gruntów. Gdyby miasto sprzedało je po komercyjnych cenach byłaby to na pewno znaczna kwota.


jest więc taka opcja,że Śląsk nie będzie grał wszystkich spotkań na Maślicach

z wypowiedzi, które słyszałem wynika, że nie po to buduje się nowoczesny stadion, żeby Śląsk grał na Oporowskiej. Oczywiście mogę się mylić.Temat: Umowy z Energia PRo
Witam.
Dziś rozmawiałem z Zakładem Energetycznym w Środzie Ślaskiej i zostałem poinformowany, że można już przepisać licznik na siebie i podpisać bezpośrednio umowę z Energia pro.
Są potrzebne dokumenty:
1. Umowa przedwstępna.
2. Protokół z odbioru.
3. Dowód osobisty.
Tel. 39-60-594 lub końcówka 6 i 8.

Mowa o osobach z budynku E.Temat: skrzynka pomiarowa ZE ...


a ja wlasnie mam w umowie z Energia Pro Wroclaw postawienie
skrzynek pomiarowych przez Energie Pro, ale odplatnie za 837,46 zl netto
i wlasnie zlozylem podanie o usuniecie tego paragrafu.


No wlasnie ale w poprzednich postach była mowa że stawiają na swój
koszt....
Nijak sie to ma do rzeczywistosci.

Temat: Panie zarządco jest sprawa....

Panie Bartku, mam prośbę, by w przyszłości informował Pan o planowanych - czyli tak jak dziś - wyłączeniach prądu
...
tak - planowane i ponoć od 5 (słownie: PIĘCIU!!!) dni taka informacja wisiała na stronie Energii Pro


Pan Bartek wróżką nie jest. Energia Pro nie wysiliła się by powiadomić Administratora lub Zarządy osiedla. Mimo że mają telefony i mejle.

A skoro ktoś (ponoć) widział ogłoszenie na ich stronie to mógł nam dać znać ?! W gazecie też (ponoć) było ogłoszenie drobne. Tylko kto to czyta ?!~Temat: jak to sie załatwia


mam w granicy działki słupa niskiego napiecia,

chciałbym miec skrzynke i prąd budowlany
zanim zaczne budowe.

do energetyki (energia pro) ide z moim pismem czy tam jest jakis druk?
i to jest stawka ryczałtowa za podłączenie czy jak to sie liczy?
kto płaci za doprowadzenie ze słupa do skrzynku?


Na stronie internetowej mają druk.
Po wypełnieniu załączasz do mapkę działki, tak żeby można wrysować
przyłącze (czyli z słupem). Wysyłasz do Energia Pro, po 30 dniach
przysyłają ci warunki i fakturę.

---
pozdrawiam
Jacek_D
---

Temat: Gaz w blokach
U nas także gazu nie było jak odbierałem mieszkanie. I nie robiłem z tego takiej afery jak, gosc w temacie, ktory wypisuje jakieś brednie. Pojawiła się chyba dwa tygodnie później. No tobie rozumiem troszkę się bardziej spieszy. Możesz zadzwonić do gazowni w dziale obsługi klienta powinni gdzieś pokierować i oni dadzą ci odpowiedź. Im więcej będzie dzwonić ludzi i pytać, szybciej będzie sprawa załatwiona. (Uwierz mam to na co dzień). Co do podpisania umowy z gazownią to informuję że NIE TRZEBA MIEĆ AKTU NOATARIALNEGO. Ani do GAZOWNI ani do ENERGIA PRO!!! Umowę z gazownią podpiszesz dopiero jak będzie pozwolenie na użytkowanie budynku czyli za ok 3 miechy. Wcześniej jak będzie gaz to będziesz płacił rachunki dla firmy TMB a oni dla gazowni. Umowy z energia pro będą podpisane całościowo na budynek bez pozwolenia na użytkowanie i też rachunki płacisz dla TMB nieruchomości.

P.S. Jak będziesz chciał jeszcze jakieś praktyczne informacje będąc na osiedlu zadzwoń do mnie to się spotkamy i pogadamy, nr mniemam masz a jak nie poproś P. Jarka Ja także wypytywałem na forum i nie zwsze mogłem sie dowiedzieć.

Bardzo chetnie udziela informacji Joanna, za co tu dziękuję!Temat: skrzynka pomiarowa ZE ...
Witam


Zakładam nowy wątek w nawiązaniu do postu z wczoraj na podobny temat.
Właśnie jestem po rozmowie z moim rejonem ZE ( Energia Pro Wrocław -
Strzelin) i powiedzieli mi że absolutnie nie stawiają skrzynek pomiarowych
tym bardziej na swój koszt...


Energia Pro oddzial w Srodzie Slaskiej, zrobili przylacze, postawili
skrzynke pomiarowa, tyle ze za skrzynke pomiarowa zaplacilem oplate
zryczaltowana, nie pamietam ile dokladnie,
zeby bylo smieszniej panowie twierdzili ze tylko oni stawiaj skrzynki ;-)

po dorobienieu skrzynki przez elektryka i dostarczeniu masy papierow,
przyjechali podlaczyli i tyle
potem jeszcze mnie scigali bo elektrykowi "zapomnialo sie" dostarczyc
kolejne pomiary

oddzial w Srodzie dziala wogole dosc sprawnie i nie mialem z nimi problemow
mimo ze umowa z ZE byla podpisywna we Wroclawiu, a Sroda dopiero pozniej
przejela, nic nie zginelo, szybko zalatwiali, sami oddzwaniali

pzdr
kz

Temat: "Rzetelność dziennikarska"i demagogia polityczna-l

Tyle , że jak na razie Energia Pro to monopolista w tej dziedzinie na Dolnym Śląsku Oj przydała by się konkurencja. Wystarczy spojrzeć co się stało na rynku telefonii GSM w ciągu kilku ostatnich lat.

Przesył energii jest niejako monopolem naturalnym, bo nie ma sensu budować kilku sieci przesyłowych aby ze sobą konkurowały - za duże koszty budowy. Ale jeżeli dobrze pamiętam URE kontroluje poziom stawek za przesył aby nie rosły za szybko.

Natomiast rzeczywiście zamiawiać energie można będzie wszędzie. Na razie mogą tak robić tylko większe podmioty, ale docelowo chyba każdy będzie miał wybór (nie pamiętam już kiedy odbiorcy indywidualni będą mieli taką możliwość)

Jeżeli więc ktoś stwierdzi, że np. ważna jest dla niego ochrona środowiska, to będzie mógł zamówić energię z elektrowni wiatrowej w Koziej Wólce. Monopolista przesyłowy dostarczy taką energię. Oczywiście nie oznacza to, że do osoby zamawiającej trafi dokładnie energia wyprodukowana w Koziej Wólce, ale to już inna bajka i nie chcę Was zanudzaćTemat: Co z wodą, prądem i kanalizacją?
Dzwoniłem dzisiaj do Ganta, do nowego koordynatora - Pana Stryczałym czy jakos tak i oto co mi powiedział: Energia Pro upiera się przy terminie 21 stycznia jezeli chodzi o podpisywanie umów na dostawe energii. Ponoć Gant w tej sprawie wysłał papiery w Październiku, swoją drogą mają dranie tupet bo mnie od września zapewniali, że prąd podłaczą dosłownie w ciągu dwóch tygodni. Może uda się ten termin odrobinę przyspieszyć, ale nie robiłbym sobie nadziei. Prąd budowlany ma być dostępny do czasu podpisania umowy. Ciekawe ile za niego zapłacimy, mówi się, że 5 zł za każdy dzień od chwili odbioru mieszkania - co wy na to? Co do ciepłej wody w budynku 129 usłyszałem, że nie ma i nie bedzie do czasu aż podpiszemy umowy na dostawe energii elektrycznej. Na moje pytanie dlaczego inne budynki maja ciepła wode usłyszałem, że tymczasowo jest tam podłączony prąd budowlany na czas wykonywanych robót( jakich nie powiedział) jak te roboty się skoncza to wszędzie bedzie postaremu tzn. bez ciepłej wody. Nie ma to jak kilka krzepiących wieści przed swiętami.Temat: Rafin chce odlaczyc prad, budynek A !!!
To, że Rafinowi i Pro-inrem jest potrzebna odpowiednia reklama - wiadomo. I myślę że ją zapewnimy w odpowiednim czasie.
Jeśli chodzi o prąd - u nas można było w ciągu tygodnia od odbioru mieszkania podpisać indywidualną umowę z EnergiaPro. Założenie licznika to max. tydzień. Warunkiem jest tylko to, że Rafin złożył odpowiednie pismo i listę lokatorów w energetyce (teraz to chyba Energia Pro Gigawat).Temat: Elektrownie atomowe
Polska Energia Pro odroczyla o kolejne 3 lata budowe Elektrowni. Nieoficjalnie mowi sie ze bedzie to w 2023r....

Czy nas naprawde nie stac na takie elektrownie ? Przeciez do 2023r to powinnismy juz ze 3 posiadac. Oprócz Austrii jestesmy jedynym krajem w Europie srodkowej bez energii atomowej.... Dla porównania niemcy maja 15 ..

No ale jesli w takim tempie buduje sie autostrady i stadiony...

A co wy sadzicie o pozyskiwaniu energii w ten sposob?Temat: Biuro Wkurzania Mieszkanca [dlugie jak cholera]


i to po dwa razy dziennie


a ja myślę, że jeszcze długo w naszych urzędach i firmach pro-urzędowych nic
się nie zmieni :(
właśnie próbuję załatwić sprawę w Energia Pro (a właściwie Energia Przeciw
...) GŁĘBOKA KOMUNA i stare pierdziszki na stołkach, które dawno temu
powinny być na emeryturze ... ręcę opadają ...
Temat: Uziom z nierdzewki - mały szok
Witam!

http://www.energiapro.pl/klient/iriesr/index.htm
Proszę wejść na tę stronę i otworzyć załącznik nr 3.
Są tam zamieszczone wzory wniosków o przyłączenie do sieci rozdzielczej Energia Pro.
Określono tam "dopuszczalną do przyjęcia minimalną wartość mocy lokalu mieszkalnego -w przypadku instalacji modernizowanych: wówczas dopuszczalne zasilanie 1-fazowe. Nie dotyczy budynków projektowanych.
A przekonacie się koledzy jak przyjazny (w gruncie rzeczy) klientowi Zakład z dnia na dzień staje się pazernym na kasę monopolistą. I wszystko to dzieje się w majestacie prawa.Temat: Prad

Po odbiorze zbierasz dokumenty i jedziesz do zakładu Energia Pro umowę podpisać....
Taaak, ale czy aby na pewno? Odbiór mieszkań zaczyna się 19 lutego, a odbiór naszej nitki sieci elektrycznej podobno ma być pod koniec lutego a może i w marcu? Bez tego Energia nie podpiszę z nami umów. To było moje główne pytanie a nie "o kabelki"...

...Raczej nie martwiłabym się o kabelki w ścianach.[/scroll]...
Ok, to był tylko taki przykład, ale co zrobisz jak np. w jednym pokoju nie będziesz mieć prądu w gniazdku? Energia powie, to nie nasza sprawa, a deweloper, podpisała Pani odbiór więc o co chodzi ? )

amokTemat: Galeria ślicznie zaparkowanych

Ewra, pradu to mi w domu nie zabraknie bo o podpisanie umowy z Energia Pro sama się zatroszczyłam

Panterka, jak nie podpiszemy umów z EnergiąPro to na pewno będziesz miała prąd w domu, nie będziesz jednak miała oświetlenia na korytarzu i klatce, nie będzie działać winda, nie będzie działać CO, nie będzie też wody w kranie.
Nie będzie też opłat za energię wspólnąTemat: Biuro Wkurzania Mieszkanca [dlugie jak cholera]| i to po dwa razy dziennie

a ja myślę, że jeszcze długo w naszych urzędach i firmach pro-urzędowych nic
się nie zmieni :(


zapomnialem dopisac: do us...nej smierci...


właśnie próbuję załatwić sprawę w Energia Pro (a właściwie Energia Przeciw
...) GŁĘBOKA KOMUNA i stare pierdziszki na stołkach, które dawno temu
powinny być na emeryturze ... ręcę opadają ...


potwierdzam
spedzilem tam kiedys ze 40 min na zalatwieniu prostej formalnosci,
ktora zreszta byla efektem panujacego tam burdelu

Temat: Niedziela 17 czerwca 2007
Widzieliście w tv reklamę ENERGIA PRO ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ciekawe, czy nasz Pro ma coś z tym wspólnego? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c510ecc01900edb.html][img]http://images22.fotosik.pl/164/6c510ecc01900edb.jpg[/img][/url]Temat: Umowa z Energiapro
Dzis podpisalismy umowe z Energia Pro. Termin podlaczenia mamy na 27.02, ale to ponoc dlatego, ze nagle cos sie zwolnilo. Pierwsza date ktora uslyszelismy to 5.03!!! Nogi mi sie ugiely :/

Tak czy siak, mielismy wiecej szczescia niz sasiedzi z B3. Okazuje sie, ze instalacja elektryczna w B3 nie ma jeszcze odbioru, wiec nie mozna jeszcze podpisywac umow.

Zainteresowanym radze najpierw zadzwonic i sie dowiedziec.Temat: Umowa z Energiapro

Czyli wg. tej Pani możliwośc podłączenia prądu będzie dopiero po odbiorze technicznym przyłącza?? Czy ktoś wie, kiedy ma to nastąpić??

Wg. tej pani, jak rowniez "na logike". A kiedy to nastapi? Sadze, ze TELEFON DO ENERGIA PRO wyjasni te kwestie.Temat: Polityka energetyczna
Nie trzy, a cztery grupy energetyczne zaproponuje rządowi resort gospodarki. Oto pomysły - proponowane grupy przedsiębiorstw:
    1. Polska Grupa Energetyczna: BOT, PSE bez Operatora Systemu Przesyłowego, ŁZE, Łódź Teren, L5, RZE, ZEDO, Elektrownia Stalowa Wola

    2. Grupa PKE: Południowy Koncern Energetyczny, Enion, Energia-Pro

    3. Grupa Enea: Enea, Elektrownia Kozienice, Kopalnia Bogdanka

    4. Grupa Energa: Energia, ZE PAK, Zespół Elektrowni Ostrołęka

Projekt Programu dla energetyki jest dostępny na stronach MG: http://www.mgip.gov.pl/NR/rdonlyres/DB767880-EAD5-4748-B321-D13F252C89BA/17862/Program_dla_elektroenergetyki.doc

Natomiast pojawiła się opinia jednego z fachowców od energetyki, żeby połączyć elektroenergetykę z gazownictwem. To wydaje się bardziej rozsądne niż konsolidacja pionowa (obniżenie kosztów poprzez np. wspólne odczyty liczników i dystrybucję faktur, zmniejszenie kosztów systemów informatycznych, opłat bankowych, itp.). Przykładem jest Anglia, gdzie właśnie istnieje taka sytuacja - w ofercie jednego przedsiębiorstwa jest gaz i prąd. Ale czy to by się przyjęło w Polsce i czy klienci chcieliby takiej sytuacji?Temat: Wykres napięcia sieci - zapady - zaniki
STANCA[/quote]

Listapad-grudzień ciężko było wytrzymać u nas z jakością energii. Pod choinką znalazłem UPSa, którego teraz energetyka będzie mi wykańczać.

Tak się żyje jak ma się w pobliżu wielką budowę LG.

STANCA[/quote]

Witam Szanowny Panie Stanisławie.
Mieszkam sobie vis a vis Z.E. "Energia-Pro". I nie mam żadnych problemów z zasilaniem. Starzy elektrycy mówią, że "pod latarnią ...najjaśniej"
Pozdrawiam i życzę Panu i całej Pańskiej rodzinie Szczęśliwszego Nowego Roku. inteldomTemat: Odbiory


Gdyby ktoś się jeszcze dziś rozpędzał do energetyki to niech odpuści - Energia Pro jeszcze nie wyrobiła się z przygotowaniem dokumentacji...


U nas też poza kilkoma szczegółami, wszystko OK.
Wiesz może od kiedy jest sens atakować Energię ?

pozdrawiam
LowMan
Temat: kradzież licznika ??? proszę o pomoc
Witam.

Koleżanko Gaja, ciekawa sytuacja.
I przy okazji ... smutna.
Ale po kolei.

Zadzwoniłam do Straży Pożarnej, do Wspólnoty, gdzie powiedziano mi, że jest to niebezpieczne i grozi zwarciem, a nawet pożarem i powinnam go zdjąć.

Jeżeli licznik został "założony" w sposób fachowy, zwarcia nie powinno być. Pomijam sprawę plombowania licznika.
Dalej - dowiadujemy się, że nastąpiła kradzież prądu. I jest to sprawa
Energetyki. Kradzież "prądu" uderza bezpośrednio w interesy Energia Pro.
Kolejna wypowiedź :

Policja chce umorzyć jej sprawę o kradzież prądu bo sąsiadka zgodziła się na ciągnięcie prądu z jej mieszkania.

Tu nie poradzimy, ponieważ energia idzie na konto sąsiadki.

Jakich przepisów szukać ?

Ustawa "Prawo budowlane" atr. 69 i 70
http://www.archiserwis.com/database/u/p/b/upbtj.htmTemat: Oświetlenie ulic

w całej gminie taka inwestycja może zwrócić się w mniej niż 3 lata
Ja słyszałem o okresie do 5 lat. Poza tym (jeśli dobrze zrozumiałem przekaz ) wójt ma inny pomysł na sfinansowanie tej modernizacji: Energia Pro wykonuje prace, a gmina spłaca je oszczędnościami "na prądzie" - czyli nie płaci mniejszych opłat za oświetlenie (za energię), tylko dotychczasowe; w ten sposób, nie przeznaczając na inwestycję dodatkowych środków, "ma ciastko i zjada ciastko" . Ale nie jestem pewien, czy właściwie zrozumiałem ideę i czy nie było "zakłóceń na łączach" . Przydałoby się pełniejsze wyjaśnienie wójta w tej sprawie.Temat: Kto odpowiada za iskrzenie licznika energii elektrycznej?
Witam!

Oczywiście, że właściciel licznika powinien reagować na informację lokatora, że coś nieprawidłowego dzieje się z jego urządzeniem. I bardzo wątpię by w przypadku kolegi jaqu1@o2.pl domagał się zapłaty za nowe plomby.

Nie bardzo rozumiem co wspólnego z przedstawionym problemem ma kurczowe trzymanie się przepisów przez kolegę Krystyna w temacie wykonywania pomiarów w ustawowym terminie. I również nie rozumiem jak można dyskredytować pracowników ZE, których nie widziało się nawet na oczy, twierdząc że nie sprawdzają po wymianie licznika warunku spełnienia SWZ. Być może w województwie małopolskim normalną rzeczą jest dowolna interpretacja norm, jednak na terenie "ENERGIA pro" (wspomniał o tym kolega Stanisław) takie postępowanie jest nie do pomyślenia.Temat: Umowa z Energiapro

A tak dokładnie od kogo się o tym dowiedziałeś i gdzie dokładnie to można sprawdzić???

Od pana Mariana ktorego spotkalismy na chodniku w Poznaniu :P No jak to od kogo, od pani, z ktora podpisywalismy umowe z Energia Pro. Ona raczej jest zorientowana.

Czyli wg. tej Pani możliwośc podłączenia prądu będzie dopiero po odbiorze technicznym przyłącza?? Czy ktoś wie, kiedy ma to nastąpić??
Temat: Kuchnia elektryczna

pokazujesz w ktorym chcesz miec gniazdku, i oni Ci zrobia.Potem tylko jakis bezpiecznik czy cos takiego trzeba wkrecic w skrzynce w przedpokoju (tez oni robia, tylko trzeba im powiedzec bo bezpiecznik jakies grosze kosztuje), bo inaczej w tym gniazdku nie bedzie pradu.U nas gosc jak podlaczal kuchenke, to zauwazyl ze nie ma tam pradu.Zadzwonilismy do eko, zaraz przyszli i wlozyli ten bezpiecznik.
Aha, moj maz mowi ze to nie jest zadna "faza" (duga, trzecia itp) tylko "osobny obieg".


Pani Magdo, z całym szacunkiem dla Pani ( i Pani męża) - kuchnia elektryczna ( oczywiście jeżeli mówimy o kuchni z płyta grzejną, a nie tylko z piekarnikiem elektrycznym) jest urządzeniem pracującym na napięciu 400V, o mocy znamionowej powyżej 10 kW.
W normalnym gniazdku ma pani napięcie 230 V.
Nięzbędne jest właśnie zasilanie trójfazowe oraz odrębny obwód ( a nie obieg) dla takiego urządzenia.
Z tego co sie orientuję, w momencie kiedy projekt waszych budynków był opracowywany, nie było technicznej możliwości zapewnienia mocy 12, 5 kW na kaze mieszkanie ( a tyle jest wymagane dla instalacji z kuchnią elektryczna) - dlatego zostało przyjete rozwiązanie z kuchniami gazowymi i prądem dwufazowym ( wtedy zdaje sie 5kW na mieszkanie, obecnie 7 KW)
być może coś sie w tej kwestii zmieniło i obecnie energia pro może zapewnić moc przyłączeniową 12,5 kw , przynajmniej części lokali.Temat: Umowy z Energia PRo
Witam
CZy któres z was przed przepisaniem umowy z EP próbowalo je negocjować? ZAkładam że umowe czytali wszyscy!;) CZy byly warunki które budziły wątpliwości?

Mialem takie zdażenie w zakladzie en. w długołeka ze umowa z nimi miała takie bzdurne warunki ze nawet nie wierzylem że w naszym kraju możn takie coś jeszcze napisać i komuś wcinąć? Po korekcie umowa miała zaledwie 2 stronu z 5 startujących!!! Ale trwało to blisko roczek. Słowanie rokkkkkkk!!!!Temat: Kontrola słupów oświetleniowych
W związku z awarią techniczną latarni przy ul. Wyspiańskiego, w dniu 5 lipca zgodnie z poleceniem Burmistrza Miasta rozpoczęto przegląd wszystkich słupów oświetlenia drogowego na terenie miasta, w tym również znajdujących się w zasobach koncernu Energia Pro w Jeleniej Górze. W wyniku przeglądu słupy, które znajdują się w złym stanie technicznym zostaną wytypowane do wymiany, bądź likwidacji.

Roman Latosiński
Naczelnik Wydziału Promocji i Informacji UM ZgorzelecTemat: 18.10.08(sobota)godz.15: Górnik Wałbrzych-Ślęza Wrocław

Heh no nie wierzę,że niektórzy nie wiedzieli o jaki mecz chodzi...Jaca wiara czyni cuda hehe:)Tymczasem budżet piłkarzy powiększył się o kolejne 150 tysięcy:) 50 tysięcy daje ENERGIA PRO zaś 100 tysięcy WZK:)Hah i ciekawe jak się czuje teraz zarząd koszykarski-za 120 000 za ten sezon zmieniaja nazwę klubu zaś w piłce odrobinęmniej ale zmiany nazwy nie ma:)Pozdro

heh, 150 tys zł do konca tego roku i na nowy jakas jeszcze dodatkowa kasa czyli pewie na 100% kupia jakis 2-3 zawodnikow nowych w zimowym okienku czyli awans pewny ;p a co do koszykarskiego zarzadu do oni sprzedali nazwe za 300 tys zł za ten sezon i 1,5 mln na 3 lata.Temat: 18.10.08(sobota)godz.15: Górnik Wałbrzych-Ślęza Wrocław
Heh no nie wierzę,że niektórzy nie wiedzieli o jaki mecz chodzi...Jaca wiara czyni cuda hehe:)Tymczasem budżet piłkarzy powiększył się o kolejne 150 tysięcy:) 50 tysięcy daje ENERGIA PRO zaś 100 tysięcy WZK:)Hah i ciekawe jak się czuje teraz zarząd koszykarski-za 120 000 za ten sezon zmieniaja nazwę klubu zaś w piłce odrobinęmniej ale zmiany nazwy nie ma:)PozdroTemat: Elektrownia atomowa w Lubinie ?
Budową elektrowni w naszym regionie zainteresowany był (jest) szwedzki koncern. Ale nie tylko. W połowie października w Ministerstwie Skarbu Państwa, KGHM wspólnie z Energią PRO podpisał list intencyjny o zamiarze wybudowania na Dolnym Śląsku dużej elektrowni o mocy ok. 1000 MW (największa w Polsce na węgiel brunatny w Bełchatowie ma moc ok. 4400 MW) tym samym przyblokowali oni zagranicznemu inwestorowi drogę do realizacji inwestycji. Mówi się, że inwestycja miałaby powstać koło Ścinawy. Póki co, nie określono rodzaju paliwa (analizowane są możliwości w oparciu o węgiel kamienny, gaz ziemny lub węgiel brunatny, którego złoża zalegają w okolicy Ścinawy i Legnicy) więc nie chodzi o elektrownię jądrową i nie ma co jeszcze histeryzować.
edited by KOtzU!
spokojnie w temacie histerii jest brak, a "gdybanie" jest wskazane
dzieki za info, a my pozostanmy przy dyskusji na temat elektrowni jadrowejTemat: Nagłośnienie Mayday 2008 pl
Wszystko sprowadza sie do jednego. Jak brzmi dobrze, organizatorzy zbieraja laury. Jak brzmi zle, to "joby" leca na ekipe naglosnieniowa i tyle! Muzycy zawsze sa dobrzy
Tak jak to mialem okazje bardzo jaskrawo dojrzec tego lata, gdzie na event sporej wielkosci (Energia Pro, okolo 400 osob na lotnisku lokalnego aeroklubu) przybywa kapela, ktora na dobra sprawe pierwszy raz sie widzi (numery itp. ustalaja w przerwac konkursowych), , finalnie kazdy gra swoj kawalek, wokalista spiewa juz nastepny utwor a perkusista dobiero nabija tempo, gitara sobie, bas losowo pociaga za struny... Oczywiscie wina byla nasza, ze pomimo profesjonalnego sprzetu nie mozemy uzyskac zadowalajacego mixu. Ale z czego, skoro nic sie nie chce ze soba skleic?!Temat: Proszę o pomoc - duży rachunek za prąd.
Nie wiem czy takie pozwolenie posiadają ale na pieczątce widnieje napis
Energia Pro Sa oddział w ....
Rejon serwisu specjalistycznego

badanie wykonywał elektromonter napraw i wzorcoania liczników

dzieci mam ale wykluczam tą opcję chyba że zrobił to magnesikiem od zabawek
jeden wtedy miał 8 lat drugi 12 , tylko sdąd by wzieli magnes neodymowy ,chyba żeby twardziela z kompa rozebrali
a propo tego żona cały czas jest w domu bo siedzi na rencie
a moze teściowaTemat: Kable do netu i inne zagwozdki przy odbiorach...
Myślę, że to już naprawdę byłaby żenada...
Byłem wczoraj podpisać umowę w Energia PRO i mówię, że jestem z ulicy Kawalerzystów, koło Zwycięskiej (tak dla orientacji).
Na to Babka do mnie: co ze Zwycięskiej...przesyłają tu ludzi, a tam taki bałagan w instalacji, że nie możemy odbioru zrobić .
Normalnie mnie zatkało, ale szybko się wyjaśniło i to jakiś inny developer.
Także, muszę przyznać, że u nas nie jest tak źle...Temat: czy ta grupa śpi?


Wiec prosze, wpisujcie Waszym zdaniem firmy na opolszczyźnie, które
daja szanse rozwoju, kariery, zarobków, szkoleń. W ktorej po prostu
chcialoby sie pracowac. Niekoniecznie w IT.


Przychodzą mi na myśl takie firmy:
Górażdże i pochodne spółki
Alu Prof - SELT
Zott
OZD Continental
ECO Opole
Energia-Pro

Może odezwie się ktoś kto tam pracuje
i potwierdzi czy firma spełnia kryteria określone przez Czarnego :-)

pozdro

Biggie

Temat: nowi mieszkańcy - klatka 19
Hej,
ku przestrodze- na zaświadczeniu, które dostałem od Lokum w celu podpisania umowy o przyłączenie do sieci energetycznej były jakieś bzdurne godziny otwarcia kas (choć nie wiem po co nam kasy do podpisania umowy)
Energia-Pro na Trzebnickiej czynna jest w pn, śr i pt od 7:30 do 15, a wt i czw 9:00- 16:30.
Temat: Strefa ochronna stacji transformatorowej
Witam. Strefy ochronnej nigdy nie wyznaczałem. Bynajmniej nie pod taką nazwą więc też nie bardzo wiem oco chodzi. Może to jakaś strefa ochronna gruntu przed skażeniem olejem ale skoro jest miska to gdzie ta strefa?

Co do zawracania głowy architektom to :
Na terenie działania
-Enion (wszystkie oddziałyt bez Tarnowskiego i B Białej
-Vattenfall
-Energia Pro oddział opole czyli dawny GZE
-Warszawa Teren prawie wszystkie rejony

Nie korzystam z pomocy architektów lub konstruktorów. Jedynie drogowcy mi pomagaja czasem.

Stosowanie jednocześnie architekta i konstruktora jest napewno zbędne gdyż konstruktor ma pełne prawo sporządzać plan zagospodarowania terenu tak samo jak architekt.Temat: Traktowanie stopnia obostrzenia ?
dostałem pisemko z ZE Energia pro tauron i okazuje się że linka zabezpieczająca przymocowana do tego samego izolatora przy 20kv jest to obostrzenie 1-go stopnia !!!!!! jaka norma może to potwierdzić ?czy ewentualnie jakieś inne czynniki mogą wływać na to że traktuje się to jako obostrzenie 1-go stopnia. są to dwa słupy betonowe typu T przelotoweTemat: Całodzienne wyłączenia prądu.
OK, jeśli jest gdzieś dostępna informacja to dobrze. Pytanie jest inne: Czy my się na te wyłączenia zgadzamy? I kto odpowiada za spowodowane straty?

A może wystarczy połowa albo 1/4 tych 8 godzin żeby wpiąć przewody, tylko Energia Pro ma to w d.......?
Czy gdyby sprawa dotyczyła nie Smolca ale np. terenu marketów na Bielanach to metody jej załatwienia byłyby tak samo prymitywne?Temat: Osiedle Skandynawskie - odbiory szeregów
Sorki za bałagan z postami, moja wina;)

Jeśli chodzi o prąd i wodę to tak jak pisała Agnes też słyszałam że będzie można korzystać z budowlanego, ale na jakich warunkach to nie mam pojęcia; co do wody to tez jestem zdesperowana, chyba wszyscy chcielibyśmy ruszyć z wykończeniem odrazu; ja już nawet myślę o jakims beczkowozie.... agregacie itp. ; ja akurat muszę się wprowadzić jak najszybciej;
TMB twierdzi, że po odbiorze nie będzie wody i prądu z winy energia-pro i wodociągów...

Zwracajcie uwagę na rolety jeśli je zamówiliście, bo puszka jednej z moich rolet jest wgięta, podejrzewam że panowie za mało podkuli a potem wciskali na siłe...

malgolaTemat: Energetyka - brak liczników!
Witam

Zapomniałbym dodać - tydzień temu dostałem licznik . Byłem chyba wysoko w kolejce. Jeśli komuś przytrafi sie coć podobnego - radze dzwonić wyżej i wyżej, aż do samych szyszek Energia Pro. Sasiad z D1, crube, wykonał dużą liczbę telefonów, za każdym razem zdobywając numer do zwierzchnika. Efekt - jeden z pierwszych licznikow przypadł właśnie jemu - a panowie z pogotowia w Kątach Wrocławskich mocno się dziwili widząc licznik przysłany z oddziału z przyklejoną karteczką z nazwiskiem sąsiada

A oto licznik elektryczny. Wart swojej wagi w złocie!Uszanowanie
SolfernusTemat: Awarie
Witam sasiadow!
Mam pytanie: czy ktos sie orientuje do kogo dzwonic w razie jakiejs awarii np. z woda, gazem, pradem? Oczywiste jest, ze do odpowiednich sluzb/firmy jak Energia Pro , Gazownia itd. , ale czy nie powinien byc ktos w administracji , jakis "techniczny" ?
Kto ma np. wymieniac korki ?

Pytam sie o to wszystko z ciekawosci, bo wlasnie nie mam gazu ...Temat: Odbior nowej instalacji....wrazen kilka...
Witam!

Nie wszędzie jest tak jak w STOEN-ie. W ENERGIA-Pro (dolnośląskie i opolskie) Ostatnią plombą ZE w kierunku odbiorcy jest plomba na tabliczce zaciskowej licznika.
W ZK instalowany jest rozłącznik np RP-00 z wkładką 32A. Natomiast zabezpieczenie przedlicznikowe np S313 D25A (chociaż powinno być selektywne) umiejscowiono w szafce pomiarowej. Oczywiście zaplombowane. A dopiero za licznikiem montuje się np FR lub listwę zaciskową.
Nie ma zaplombowanych plomb za szybą jak w stolicy.

Zakładając, że mamy założony pomiar na zasilaniu placu budowy, to sytuacja taka jaką opisał kolega marcox była by możliwa. Mogę podać napięcie na budynek bez odbioru, ale taryfa jest dalej budowlana.

Jednak na pewno w sytuacji nie wprowadzenia wlz do szafki pomiarowej odbiór zakończono by wynikiem negatywnym.Temat: Za tydzień mam odebranie kluczy...

i chciałbym zasięgnąć informacji dotyczącej przyłączenia do sieci elektrycznej i wodociągów.Na jaki numer należy dzwonić i z kim się najlepiej kontaktować aby to przyłączenie uzyskać w jak najszybszym terminie?
Kiedys bylo tak, ze odbieralo sie klucze, spisywalo protokol zdawczo-odbiorczy oraz stan licznikow wody i wode juz masz w kranie (o ile go sobie zamontujesz).
Z pradem musisz podpisac umowe z energia pro, ale tu sie troszke czeka na uruchomienie licznika.Temat: "Podwórze" skąd wziąć definicje prawną
jako iż dostaje od różnych ludzi maile o podobnych sprawach apeluje do osób których dotknęło "zarządzenie wewnętrzne "zakładu energia pro i posiadają działki w okolicy legnicy abyśmy wspólnie wystąpili z wnioskiem do odpowiednich instytucji i zapraszam kolejne osoby do pisania na adres kowalewskibartek@o2.plTemat: Relacje z budowy
Miśki rzeczywiście idą jak burza My lekko w tyle Czekamy tylko na podłączenie gazu i prądu by zabrać się za ściany a jak się nam przewietrzy i ogrzeje mieszkanko to panele kładziemy. W poniedziałek wizyta w Energia Pro i także w przyszłym tygodniu w gazowni. Z nowości na budowie: na klatkach pojawiło się światłoTemat: Program, stanowiska - konkretnie bez ściemy
Zastanówcie się do czego Wy używacie łączy oprócz oczywiście tego forum. Nasze dzieciaki jeżeli nie mają w domu to w szkole na 100%.
Taki poważny projekt to ogromna fura pieniędzy i cykl wieloetapowy. W końcu powstanie wyspa. Bo co można dzisiaj załatwić przez internet: fiskus, ZUS, Paszport etc.Kto słyszał o podpisie elektronicznym, czy którykolwiek poważny bank pozwoli na dostęp dane przez WIFI, przecież nie ma pewnego zabezpieczenia póki co, przejedźcie się po mieście co ulica to kilka sieci. 40 % bez zabezpieczeń, a reszta też daje wiele do myślenia.
Tak ogromne pieniądze lepiej zainwestować w miejsca pracy, a nie rozdawnictwo, wg czego?
Dużym zaplecze posiada z pewnością BOT Elektrownia Turów, mogliby faktycznie dogadać się z Energia Pro i poprzez gniazdka elektryczne dostarczać internet, ale znowu koszty, opłacalność.
Są takie rozwiązania nawet w Polsce.
Na ten temat można pisać sagi więc zejdźmy na ziemię i pomyślmy o czymś bardziej przyziemnym

pozdrawiam wszystkichTemat: [Wałbrzych] Pałacyk Tielscha
Tzw Kolor Energia PRO grupa TAURON Wałbrzych, czy ten łososiowy nie jest identyczny jak w zakładzie energetycznym no i na Zamku Ksiąz , ja osobiście odradzam narazie jasne kolory, gdyż nie minie pół roku jak zmieni się na czarny pod wpływem spalin z Armii Krajowej a deszcz porobi zacieki, ja mam pytanie czy pod warstwą tego co zostało z elewacji nie było śladów oryginalnego zabarwienia ??

Z fontanną coś zobaczymyTemat: newsy 2007
.: Wrocławscy studenci będą projektowali lodówki Whirlpoola :.

22 lutego 2007

Politechnika Wrocławska podpisała dziś umowę z koncernem Whirlpool. Firma produkująca rocznie ponad milion lodówek chce korzystać z usług naukowców w zakresie badań, eksperymentów i patentów technicznych. W zamian oferuje staże i stypendia.

Najbliższy cel Politechniki to umowa z koncernem Energia Pro.

Krzysztof Kubik
PRWTemat: [Wałbrzych] Netto
Tak po nasypie kolejowym mogla by isc trasa ale energia pro tam przy nasypie wybudowala droge wiec moze sie nie zgodza na takie cos a za ul Dojazdowa to chyba sa jeszcze zakopane elementy pociagu jak jeszcze zlomiarze tego nie wykopali na zlom bo pamietam z dziecinstwa jak wystawaly tam kola pociagu i szyny kolejowe a w sumie to ten teren po zburzeni budynkow to i tak bedzie jakis taki dziwny przez ten mur otaczajacy teren a co do budynku starego dworca to chyba prawda ze niem go na liscie w rejestrze zabytkow bo tam widac ze mieszkancy wstawiali sobie okna ktore nie sia takie jak byly stare tam w hurtowni to samo zostala przebudowana troche ta hurtownia niedawno no zreszta zobaczymy jak to wszystko bedzie wygladalo no i ciekawe czy cos wyjdzie z tego bo jak wiemy jest kryzys swiatowy i wszelkie budowle sa poprostu nieralizowane np we wroclawu wiel inwestycji jest nierealizowanych .Temat: [Wałbrzych] Galeria Victoria
Z pewnego źródła wiem, że kilka tygodni temu Irlandczycy byli już załatwiać pozwolenia w zakładzie energetycznym Energia Pro Wałbrzych. Usłyszałem wtedy, że ma powstać galeria wraz z innymi "dodatkami" ale jakoś nie chciało mi się wierzyć. A kilka dni później był oficjalny komunikat. Postaram się coś wyciągnąć z tego źródła, ale ciężko będzieTemat: Brak prądu w budynku A
Hej,

Z tym pradem to faktycznie przesadzili.

Byłem na wakacjach, a tu dzwoni do mnie szef mojej ekipy ze nie ma prądu własnie.

"jakoś" sobie poradzili, ale nie powiem jak bo mnie tu błotem obrzucą. Tak czy inaczej jutro jade podpisać umowe z energią pro.

Niestety, to i tak nie wiele pomoże bo odbiór nazwijmy to "energetyczny" ma byc około 07.02.

Tak więc około 2 tygodni (minimum) trzeba jakoś sobie poradzić. Jutro dowiem się też kiedy są realne szanse na podłączenie.

Jeżeli bedzie sie to przeciągac to mam zamiar kupić agregat. Koszt ok. 500 PLN. Jak ktoś z A chce, to możemy złożyć się na coś takiego.

PzdrTemat: P.O. Wr. Grabiszyn- przebudowa.


energetyka już od dłuższego czasu przygotowuje się do wymianu słupów między
grabiszynem na świebodzkim


Świebodzkim?!?

PKP Energetyka czy Energia Pro (Czy jak się Zakład Energetyczny teraz
zwać każe)?

Pozdrawiam
Wojtek

Temat: Koszt przylacza pradu


| Z tego co wiem - tak.
| Zmienilo sie prawo energetyczne.
a można konkretny przykład? bo mi kazali za szafkę dodatkowo zapłacić 750zł
energia pro


Czytac kolega nie umie czy co? Ja jestem żywym dowodem na to, ze od
lutego tego roku za szafke sie nie placi.

Temat: DOTACJA NA REMONT KOŚCIOŁA W WILKSZYNIE
Witam,
Jarku budujesz napięcie lepiej niż Energia Pro
Ale dwa Twoje posty łączą się ściśle , Kościół i 336. Jedno i drugie nie wytrzymuje natężenia ruchu i obciążeń w ostatnim okresie, a to dopiero początek. Każda propozycja rozwiązania tego problemu będzie jak poranne słoneczko
Pozdrawiam Mishrak.
Temat: Zdenerwiłem się...
witam,

serdeczne dzięki za wszystkie uwagi i sugestie. Byłem na działecze
jeszcze raz i przygladałem się bruzdom. Wygląda to tak, że kable
zostały położone wzdłuż granicy (raczej dużo mniej niż 50 cm), a prace
były prowadzone z mojej działki. Jeśli chodzi o ogrodzenie, to miałem
jedynie rozciągniete sznurki, które zostały pozrywane. Na działkę
wjechano w miejscu, w którym bedzie brama wjazdowa. Poza tym osoby
prowadzące prace, wiedziały gdzie są granice działek - w tym miejscu
jest ich około 20-ścia, a prace uzbrajania prowadzi ten sam wydział
Energia Pro w Oleśnicy. Byłem zdziwiony, że cokolwiek jest robione, bo
prace zostały zakończone rok temu. Jak się jednak okazało... nie -
dostawiono jeszcze jedną skrzynkę. Próbowałem dodzwonic się do
odpowiedniej osoby, ale to był czas wiatrody i ciężko było... w
poniedziałek będę kontynuował.
Mnie nie chodzi o robienie "zadymy", ale o głupi kontakt ze mną, jako
właścicielem i poproszenie o zgodę - czy to tak dużo?
Poza tych wycięto chaszcze, które ja specjalnie zostawiłem wzdłuż
tamtej granicy. Zrobiłem to celowo i teraz ich nie mam - chyba wsytąpię
o odszkodowanie:-D

Pozdrawiam serdecznie.

Temat: skrzynka pomiarowa ZE ...
Witam

Zakładam nowy wątek w nawiązaniu do postu z wczoraj na podobny temat.
Właśnie jestem po rozmowie z moim rejonem ZE ( Energia Pro Wrocław -
Strzelin) i powiedzieli mi że absolutnie nie stawiają skrzynek pomiarowych
tym bardziej na swój koszt...
Może to o czym pisał gasper i qudlaty dotyczy jakiegos konkretnego rejonu
Polski.
Niestety nie znalazlem zadnego aktu prawnego nt temat.
Czyli raczej bede robił to na swój koszt niestety...

Temat: jak to sie załatwia
mam w granicy działki słupa niskiego napiecia,

chciałbym miec skrzynke i prąd budowlany
zanim zaczne budowe.

do energetyki (energia pro) ide z moim pismem czy tam jest jakis druk?
i to jest stawka ryczałtowa za podłączenie czy jak to sie liczy?
kto płaci za doprowadzenie ze słupa do skrzynku?

Temat: skrzynka pomiarowa ZE ...


Witam

Zakładam nowy wątek w nawiązaniu do postu z wczoraj na podobny temat.
Właśnie jestem po rozmowie z moim rejonem ZE ( Energia Pro Wrocław -
Strzelin) i powiedzieli mi że absolutnie nie stawiają skrzynek pomiarowych
tym bardziej na swój koszt...
Może to o czym pisał gasper i qudlaty dotyczy jakiegos konkretnego rejonu
Polski.
Niestety nie znalazlem zadnego aktu prawnego nt temat.
Czyli raczej bede robił to na swój koszt niestety...


w muratorze na forum jest wyczerpujacy watek na ten temat
w skrocie wg nowych taryf zatwierdzonych przez urzad reg. energetyki zaklad
ma obowiazek na wlasny koszt postawienie skrzynki /sytuacja nie dotyczy
stoenu bo jemu nie zatwierdzili nowych taryf/
pozdro:)

Temat: Patenty/Wynalazki wrocławskich naukowców
Wrocławscy studenci będą projektowali lodówki Whirlpoola :.
22 lutego 2007 - 14:22

Politechnika Wrocławska podpisała dziś umowę z koncernem Whirlpool. Firma produkująca rocznie ponad milion lodówek chce korzystać z usług naukowców w zakresie badań, eksperymentów i patentów technicznych. W zamian oferuje staże i stypendia.

Najbliższy cel Politechniki to umowa z koncernem Energia Pro.

Krzysztof Kubik -Polskie Radio WrocławTemat: Brak prądu w budynku A
Witam,

jak już pewnie niektórym wiadomo, w budynku A od dwóch dni nie ma prądu. Remont czeka a po podpisaniu umowy z Energią Pro, na podłączenie trzeba czekać dwa tygodnie... Rafin sprawą zupełnie się już nie interesuje, czy może ktoś znalazł rozwiązanie na ten problem - o ile takie w ogóle istnieje..?Temat: Budynek B3
Cześć,

ja byłam dziś podpisać umowę i niestety to prawda, nie mają jeszcze odebranej instalacji w B3, więc na razie nie można nic podpisać. Podobno dziś po południu, jutro ma się to zmienić. Na wszelki wypadek lepiej wcześniej zadzwonić do Energia Pro i się dowiedzieć, czy już dostali wszystkie dokumenty.

KarinaTemat: Odbiory

Wszystko wskazuje na to, że odbiory przebiegają sprawnie i bezboleśnie ku zadowoleniu obu stron. W zasadzie usterek nie ma poza ew. drobiazgami typu nierówność na suficie czy coś w tym guście. Kąty idealne, piony i poziomy również :) Jak dla mnie kawał dobrej roboty.

Jedyne co u nas poszło na minus to drzwi. Niestety ekipa montująca się nie wykazała - fakt zagubienia drzwi w międzyczasie zaowocował podmianą drzwi łazienkowych (chyba mamy nie nasze :D ) a do tego drzwi są na innej wysokości niż zostało to ustalone z ekipą...

Poza tym bomba :)

Gdyby ktoś się jeszcze dziś rozpędzał do energetyki to niech odpuści - Energia Pro jeszcze nie wyrobiła się z przygotowaniem dokumentacji...

Cześć,

przy okazji pytanie do osób które już odebrały mieszkanie: czy braliscie w końcu ze sobą na odbiór osobę, która - powiedzmy krótko - zna się doskonale na polskich normach budowlanych i w razie czego wytkęłaby takie błędy w sztuce, z których "normalni" ludzie nie zdają sobie sprawy? Czy raczej sami sprawdzaliscie te "nierówności na suficie, idealne kąty, piony i poziomy"?

Wiem, że odpowiedź na to pytanie może brzmieć tak jak powinna na sporo pytań zadawanych na forum, czyli: "wszystko zależy od Ciebie oraz każdego mieszkania z osobna", jednak szczerze chcemy się Was poradzić... (niestety nie ma obecnie z nami fachowca, który koniec końców będzie nasze mieszkanie wykańczał)

Zatem pytanie, a w zasadzie ankieta:
Czy była/będzie z Wami "osoba trzecia" :D ?

Pozdrawiamy i czekamy na swoja kolej :)Temat: Odbiory
Wszystko wskazuje na to, że odbiory przebiegają sprawnie i bezboleśnie ku zadowoleniu obu stron. W zasadzie usterek nie ma poza ew. drobiazgami typu nierówność na suficie czy coś w tym guście. Kąty idealne, piony i poziomy również :) Jak dla mnie kawał dobrej roboty.

Jedyne co u nas poszło na minus to drzwi. Niestety ekipa montująca się nie wykazała - fakt zagubienia drzwi w międzyczasie zaowocował podmianą drzwi łazienkowych (chyba mamy nie nasze :D ) a do tego drzwi są na innej wysokości niż zostało to ustalone z ekipą...

Poza tym bomba :)

Gdyby ktoś się jeszcze dziś rozpędzał do energetyki to niech odpuści - Energia Pro jeszcze nie wyrobiła się z przygotowaniem dokumentacji...
Temat: remont
Mam pytanie do osób, które już mieszkają na Reja, jak wam się mieszka na... budowie ?
U nas remont ma potrwać jeszcze ok dwa tygodnie i też planujemy powoli się sprowadzać. Umowy z Energią Pro na dniach no i cieplutka woda w rurach, tylko komu za to płacić?
Oczywiście nie liczę na uzdrowisko tym bardziej, że w naszej klatce sąsiedzi po bokach jeszcze nie zaczęli remontu a to oznacza, że największy hałas przed nami...
Temat: dostawca energi

Właśnie dostałam informację a propos odbioru stacji trafo od p. Krawczyk - od 28.04 można będzie podpisywać umowy z Energią Pro. Nareszcie )

Ja dzisiaj bylem w dziale UMÓW w EnergiiPro na Trzebnickiej (ktora obsluguje Reja) i dostalem informacje ze najwczesniej z podpisywaniem umow zglaszac sie w przyszly czwartek ! Tylko ze przyszly czwartek to 01.05 - wiec watpie aby pracowali. Kto pierwszy na ochotnika pojedzie 28.04, straci czas i da nam znac ze umow jeszcze nie mozna podpisac ?
Temat: dostawca energi
my tez juz mamy pra od dziiasj od rana takze bardzo sie ciesze poszło bardzo sparwwnie wczoraj podpisalam umowe a dzis przyszedł pan i zamontował trwało to ok 15 min takze chyba cos sie zminiena w tym kraju na lepsze bo myslam ze 2 tyg bedziemy czekac na podłaczenie a tu prosze niespodzianka na drugi dzien a i wspomne jeszcze nie mam zadnych znajomosci w energia pro
Temat: Litewska 14-16
Więc jesteśmy posiadaczami aktu notarialnego. Akt normalny, Locator wpisany, od razu głosuje się nad 3 uchwałami. Z napisanej wczoraj listy wszystko udało się załatwić od godz. 10.15 do 15.00, więc dla "niedowiarków" mówię, iż się uda. Prąd Energia Pro podłączy nam już w czwartek 19.10. (tutaj najwięcej stania).Temat: Skąd najlepiej internet ??
własnie sie dowiedziałam, że w lubaniu dialog zaczyna działać z internetem, a jak wiadomo mają najlepszego neta z oferowanych w okolicach.../zreszta, sama korzystam z dialogu 2mega w jeleniej górze, i załuję ze nie mam takiego tu w lubaniu.../ Zaczyna działać na tej zasadzie, ze dzierżawi swiatłowód od energia pro bodajże, oferując swoim klientom, którzy chcą odejśc z dialogu /z powodu np. braku neta do innej firmy z netem, np.TPSA/ neta 2 mega za 60pln. Niewiem jak z nowymi chetnymi, slyszalam, ze nie ma dla nowych, tylko dla klientów już mających fona w dialogu. Informacje dośc pobieżne, ale realne. Jesli ktos zaciekawiony, warto się dowiedzieć. A powiem, ze 2 mega to całkiem nice....
Temat: Zagłębie Lubin
Ogólnie mówiąc sytuacje Zagłebie i Sląska jest w pewnym sensie podobna. Zagłebia ma włąściciela KGHM (gdzie około 50 % jest własnościa Skarbu Państwa) a Sląsk jest finansowany przez miasto Wrocław a jak ćwierkaja wróble od nowego sezonu dużą kase na klub wyłozy Energia Pro (Schetyna działa ...)
Temat: Problemy z pocztą i przesyłkami poleconymi?
Kolejni geniusze.
Zanim ten czlowiek pozbiera potwierdzenia to moze do swiat wielkanocnych pozostala czesc mieszkancow (a szacuje ich na okolo 90%) otrzyma rachunki.
Energia Pro chyba zatrudnia samych kretynow...zamiast wydrukowac ponownie rachunki z Litewskiej 10 i 12 to beda bawic sie w potwierdzenia.....ech szkoda gadac.

Ciekawe czy nie powolaja komisji sledczej i sprawy nie przekaza Ziobrze?Temat: Określanie funkcjii użytkowych terenu przez ZE ?
energia pro nie odpowiada już 2 tydzień na moją propozycje zastanawiam się czy ZE nie łamie prawa (prawo budowlane Art. 66. (274) 1. W przypadku stwierdzenia, że obiekt budowlany:
1) może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi, bezpieczeństwu mienia bądź środowiska albo
2) jest użytkowany w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu ludzi, bezpieczeństwu mienia lub środowisku, albo
3) jest w nieodpowiednim stanie technicznym, albo
4) powoduje swym wyglądem oszpecenie otoczenia
- właściwy organ nakazuje, w drodze decyzji, usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości, określając termin wykonania tego obowiązku.
2. W decyzji, o której mowa w ust. 1 pkt 1-3, właściwy organ może zakazać użytkowania obiektu budowlanego lub jego części do czasu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Decyzja o zakazie użytkowania obiektu, jeżeli występują okoliczności, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, podlega natychmiastowemu wykonaniu i może być ogłoszona ustnie. )
według ZE linia zagraża bezpieczęństwu czyli życia i zdrowia .
czyli ZE naraża 2 inwestorów na niebezpieczeństwo czyli winien zabezpieczyć swój obiekt budowlany potwierdzeniem jest pismo które dostałem .Czy dobrze rozumuję ?Temat: Siatkówka w Polsce i nie tylko...
W piątek w Kielcach rozpoczyna się Puchar Polski, w sobotę półfinały, a w niedzielę finał. Oto pary ćwierćfinałowe:
BOT Skra Bełchatów - Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
Jastrzębski Węgiel - Energia Pro Gwardia Wrocław
PZU AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska
Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa - Asecco Resovia RzeszówTemat: Jesteście finansowani z naszych podatków - FAKTY I MITY

"...Wrocław może odstąpić wartą miliony działkę Śląskowi ...". Nie odstąpić tylko wydzierżawić na 30 lat z opłatą dzierżawną w kwocie 2-3 mln. zł. rocznie.

Czy nie było chętnych na kupno tej działki? Bo wydaje mi się że tacy by się znaleźli i zapewne nie dostali by tak dobrych warunków jak klub. Delikatnie mówiąc jest to niegospodarność publicznych pieniędzy ale w dużych miastach jest to ok.
Po drugie? Czy Energia Pro jest sponsorem Śląska? Bo jeśli tak to was tez ta ustawa dotyczy.
Po trzecie, jakoś nikt nie płacze że KGHM daje na tenisa we Wrocławiu dla 6 kibiców ale jak daje na klub który uciera nosa pupilkom to jest płacz.Temat: prawda, czy fałsz? - dzsiejszy e-mail z Activ
Jeśli chodzi o doprowadzenie prądu do mieszkań, to chcielibyśmy Państwa poinformować, że jesteśmy już na etapie ukończenia prac zewnętrznej sieci elektrycznej, które, wraz z istniejącą już stacją Trafo, zostały zgłoszone do odbioru przez zakłady energetyczne.
Na przeprowadzenie testów wewnętrznej sieci elektrycznej firma nasza potrzebuje około 10 dni. Po czym nastąpi przygotowanie protokołów odbioru instalacji w poszczegółnych mieszkaniach. Po podpisaniu indywidualnych umów z "Energią Pro" zostaną założone liczniki.
A zatem na przełomie września i października, po przeprowadzeniu wszystkich wymienionych prac, zostanie doprowadzony prąd do poszczególnych mieszkań.
I co??? Już po przełomie a prądu nie ma i dalej w wiadrach z garażu trzeba nosić. Kostka przed budynkiem to nie wszystko.....Temat: prawda, czy fałsz? - dzsiejszy e-mail z Activ
Dzisiejszy E-mail od Pani Jagody Praczyk:

Szanowni Państwo,
Chcielibyśmy poinformować, że testy wody, przeprowadzone w trzech klatkach przebiegły prawidłowo i woda doprowadzona jest już do mieszkań w Segmencie A - klatka I i II oraz Segment B - klatka I i II.
Na razie można z niej korzystać jedynie do celów przemysłowych. O tym, kiedy woda będzie zdatna do picia, poinformujemy Państwa po przeprowadzeniu dokładnych badań przez SANEPID.

Jeśli chodzi o doprowadzenie prądu do mieszkań, to chcielibyśmy Państwa poinformować, że jesteśmy już na etapie ukończenia prac zewnętrznej sieci elektrycznej, które, wraz z istniejącą już stacją Trafo, zostały zgłoszone do odbioru przez zakłady energetyczne.
Na przeprowadzenie testów wewnętrznej sieci elektrycznej firma nasza potrzebuje około 10 dni. Po czym nastąpi przygotowanie protokołów odbioru instalacji w poszczegółnych mieszkaniach. Po podpisaniu indywidualnych umów z "Energią Pro" zostaną założone liczniki.
A zatem na przełomie września i października, po przeprowadzeniu wszystkich wymienionych prac, zostanie doprowadzony prąd do poszczególnych mieszkań.

Około 20 września rozpoczynamy prace związane z ułożeniem kostki przed segmentem A i C oraz w garażu podziemnym nr 2. Wody gruntowe zostały opanowane i drenaż w tej części garażowej został pomyślnie przeprowadzony, co umożliwia nam przeprowadzenie dalszych prac wykończeniowych i przygotowaniu miejsc postojowych do odbioru.

Z poważaniem

Zespół
ACTIV INVESTMENT SP. Z O.O.
Al. Wiśniowa 35
53-137 Wrocław
tel. 0-71 337-25-55
fax 0-71 337-25-56Temat: prawda, czy fałsz? - dzsiejszy e-mail z Activ
Szanowni Państwo,
Firma "Activ Investment" zbliża się do końca budowy w Wysokiej.
Od dnia dzisiejszego będziemy Państwa regularnie, co tydzień informować o postępach prac.
Kanalizacja sanitarna została już podłączona i można z niej korzystać.
W związku z doprowadzeniem wody do mieszkań, będziemy prosić klientów poszczególnych klatek schodowych o wizytę na budowie, w celu sprawdzenia prawidłowego funkcjonowania rur wodno - kanalizacyjnych.
Sprawa prądu też jest już finalizowana. Firma "Activ Investment" podpisała umowę z "Energią Pro" i w związku z tym będziemy informować Państwa o możliwości podpisywania indywidualnych umów z zakładem energetycznym.
Pozdrawiamy serdecznie
Zespół "Activ Investment"Temat: nr konta Energia-Pro
Witam!
ktos sie orientuje jakie sa (czy w ogole sa) problemy jesli wplacilo sie na stary nr konta Energia-Pro?

Na nowych blankietach jest zmieniony nr konta.

Pozdrawiam.Temat: I niech się Einstein w krzaki schowa!
Energia Pro
Energa SA
Vattenfall
ENEA SA
Tauron Polska EnergiaTemat: Założenie licznika energii elektrycznej
Hmm, chyba wylazi ze mnie dyletanctwo.
Co oznacza "zlaczenie drutow i ich zmostkowanie"?

Wg mnie korzystanie z korytarzowego pradu nie podpada pod kategorie "nielegalny pobor" (bo nie cierpi na tym Energia Pro), tylko "wszyscy mieszkancy wykanczaja moje mieszkanie".Temat: Wymiana kabla ul. Łokietka

Zakładu Energetycznego (czy też sam ZE)
Dla Koncernu Energetycznego Energia Pro. Jeżeli już

Temat: Umowa z Energiapro

A tak dokładnie od kogo się o tym dowiedziałeś i gdzie dokładnie to można sprawdzić???

Od pana Mariana ktorego spotkalismy na chodniku w Poznaniu :P No jak to od kogo, od pani, z ktora podpisywalismy umowe z Energia Pro. Ona raczej jest zorientowana.Temat: Błyskawiczna reakcja Burmistrza efektów brak :(:(:(
Prawda, jedyne interwencje to pisemne interwencje, bo co z tego, że burmistrz coś powiedział. Zresztą to samo dotyczy wszystkich urzędów, ostatnio miałem starcie z energią pro, i załatwili mnie tym, że nie pisałem pism. I w plecy 600 pln bo na gębę było.
Temat: "Rzetelność dziennikarska"i demagogia polityczna-l
Tyle , że jak na razie Energia Pro to monopolista w tej dziedzinie na Dolnym Śląsku Oj przydała by się konkurencja. Wystarczy spojrzeć co się stało na rynku telefonii GSM w ciągu kilku ostatnich lat.Temat: dostawca energi
Właśnie dostałam informację a propos odbioru stacji trafo od p. Krawczyk - od 28.04 można będzie podpisywać umowy z Energią Pro. Nareszcie )
Temat: WILKASY: Pytania i odpowiedzi
w sensie wilku dostarcza prad do azs'u? energia pro or something?Temat: Korbank
czy to oznacza sąsiedzie, ze chcesz juz w październiku mieszkać na osiedlu tęczowym?
prąd przy bardzo dobrych wiatrach ma byc w listopadzie... przy na prawdę dobrych wiatrach
cały wrocław ma problem z energią - pro, i my też mamyTemat: prawda, czy fałsz? - dzsiejszy e-mail z Activ
A ile razy oni juz podpisywali te umowe z Energia Pro? Ciagle tym samym sie zaslaniaja!!!Temat: podlaczenie pradu po odbiorze?

Dzwoniłam do developera i powiedział, że właściwie nie wie jakie firmy poza Energią Pro oferują tam prąd.
Np. ESV: http://www.esv.pl/kontakt.phpTemat: podlaczenie pradu po odbiorze?
Czyli wybór to Energia Pro lub ESV.
Jest coś jeszcze?
Zużycie prądu w naszych mieszkaniach będzie znaczne, gdyż praktycznie wszystko jest na prąd, więc w której firmie opłaca się bardziej?Temat: podlaczenie pradu po odbiorze?

Czyli wybór to Energia Pro lub ESV.
Jest coś jeszcze?

a tak z innej beczki - czy przypadkiem do zmiany dostawcy prądu nie jest potrzebna zgoda wspólnoty? Bo fizycznie to chyba raczej dla jednej czy dwóch osób nie będzie nikt kabli przeciągał?!?Temat: Określanie funkcjii użytkowych terenu przez ZE ?
wszystkie osoby mające problem identyczny lub podobny i dotyczy ich zakład energetyczny energia pro (okolice legnicy) bardzo proszę o kontakt może razem do ure wspólny pozew złożymy jeżeli oczywiście są państwo w 100% przekonani że ZE działa w złej wierze i narusza przepisyTemat: podlaczenie pradu po odbiorze?
Dzwoniłam do developera i powiedział, że właściwie nie wie jakie firmy poza Energią Pro oferują tam prąd. Czy ktoś wie jakie to są i w której się najbardziej opłaca, albo gdzie się dowiedzieć jakie to firmy?Temat: Przedstawiciele Osiedla
Cinho, pieniaczu, Tomek wyraźnie napisał, że to Energia Pro błędnie wystawiła fakturę.

Tomki, Rysiek, wielkie dzięki za wszystkie wyjaśnienia.Temat: SKP - iść do was?
ojciec i brat pracują w Energia Pro więc myślałem że wybiorę ten wydział
szczerze nie wiem czy iśc i tak myśle..sobie..Temat: Podwyżki w 2009 r.
A propos podwyżek. W sprytny sposób zafundował nam je także Zakład Energetyczny (czyli Energia Pro, albo Tauron -bo ciągle to się zmienia). Polikwidowali swoje kasy a ty płać rachunki gdzie chcesz ale oczywiście z prowizją.Temat: Nowi sponsorzy piłkarskiego Górnika!!!
W dniu wczorajszym na zapowiadanej konferencji poznaliśmy głównych sponsorów naszego zespołu.Są nimi:
-Victoria Koksownia
-Energia Pro
-RonalTemat: MARATON
Dzieki juz wiem:) myslem ze chodzi o kolesie(czlonka zarzady ENERGIA PRO) pozdro:)Temat: Nielegalny pobór prądu
chociaż mieszkamy w jednym kraju, naliczane kwoty sa rózne dla identycznych przypadków... zależy to od oddziału Energia Pro...
ale jak wszyscy wiemy, najwłąściwsze byłoby wymierzanie kar przez sąd... tylko naliczanie też jest wątpliwe...Temat: Kurs SEP ???
A już tak na serio to gdzie zamierzasz odbyć praktykę?
Jeśli w Energia Pro to nie licz, że pozwolą Ci czegoś dotknąc No chyba, że jak tu już wcześniej padło: ksera, czajnika, łopaty :wink:Temat: Gdzie ustawić zbieżność ?
ustawialem zbierznosc po wymianie koncowki drążka kierowniczego w energia pro i dalej mi skręca na prawo. lipa.Temat: Gdzie ustawić zbieżność ?

ustawialem zbierznosc po wymianie koncowki drążka kierowniczego w energia pro i dalej mi skręca na prawo. lipa. opony mogą byc nierówno zużyte i też bedzie sciągaćTemat: Planowany miot A Happy Feet - fotki
Ren, to świetnie, myślałam, że przez to, że temat niepodnoszony, to zapomniany

Co-nieco mi się powyjaśniało i jak dobrze pójdzie, to krycie w pierwszym tygodniu listopada

zażalenia dlaczego tak późno prosimy kierować na adres "Energia-pro" WrocławTemat: skrzyżowanie kabli SN i EN z gazem


A to ma moc obowiazujaca ?


    Odgórnie to nie wiem (prawie na pewno tak), ale w Energia-Pro we Wrocku
tak.

Temat: Koszt przylacza pradu

Z tego co wiem - tak.
Zmienilo sie prawo energetyczne.


a można konkretny przykład? bo mi kazali za szafkę dodatkowo zapłacić 750zł
energia pro
Temat: jak to sie załatwia


przyłącze (czyli z słupem). Wysyłasz do Energia Pro, po 30 dniach
przysyłają ci warunki i fakturę.


warunki i fakture za warunki
czy warunki fakture-proforme za przyłączenie?

Temat: Dostawcy prądu
Zastanawiam się skąd wziąć prąd, skoro wszystko w mieszkaniu będę miała na prąd.
Bardziej opłaca się Energia Pro czy ESV?Temat: Przerwa w dostawach wody
Screen ze strony Energia Pro (dzial Wylaczenia/okreg Wroclaw)Temat: Prad
Chyba pisałeś tego maila w lekkim amoku... ;-)))
Po odbiorze zbierasz dokumenty i jedziesz do zakładu Energia Pro umowę podpisać.... Raczej nie martwiłabym się o kabelki w ścianach.[/scroll]Temat: Dodatki by miki13
Sląsk za mały Garman, Piast za nisko no i zamiast loga Wrocław 2012 powinno być logo Energia Pro, na rękawie podobno jest jeszcze logo Meble Gawin czy Garwin ale ja szczerze mówiąc nie wiem nic o tym Pozostałe bardzo ładneTemat: Galeria ślicznie zaparkowanych
Ewra, pradu to mi w domu nie zabraknie bo o podpisanie umowy z Energia Pro sama się zatroszczyłamTemat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
Uzbrojenie podstrefy ekonomicznej

Podczas sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu, która odbyła się 24 maja, zgromadzeni zapoznali się z informacją dotyczącą szacunkowych kosztów do poniesienia przez gminę Strzegom na uzbrojenie techniczne podstrefy Strzegom Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Uzbrojenie dotyczy działki nr 4/16, która znajduje się przy ulicy Wałbrzyskiej w Strzegomiu. Koszty szacunkowe obejmują cztery poziomy:

Aktualizacja mapy zasadniczej w skali 1:500 terenu objętego projektowaniem - 16 tys. złotych
Dokumentacja techniczna:
- kanalizacja sanitarna
- kanalizacja deszczowa
- woda
- drogi wewnętrzne z oświetleniem, projekt skrzyżowania z drogą krajową
- gaz
- badania geologiczne 100 tys. złotych
Dokumentacja techniczna:
Przyłączenie urządzeń elektroenergetycznych do sieci Energia Pro Koncern Energetyczny S.A. Oddział w Wałbrzychu 12 tys. złotych
Budowa infrastruktury - wykonastwo:
1/ budowa sieci wodociągowej rozdzielczej ( na podstawie informacji uzyskanej od WiK Sp. z.o.o.
330 mb.x 288,36 zł. - 95 tys. złotych
2/budowa kanalizacji sanitarnej
550 mb.x 800 zł. - 440 tys. złotych
3/budowa kanalizacji deszczowej
550 mb.x 500 zł. - 275 tys. złotych
4/budowa sieci gazowej
(na podstawie informacji uzyskanej od gazowni) - ok. 100 tys. złotych
5/budowa drogi wewnętrznej z oświetleniem i budowa zjazdu i wjazdu na drogę krajową z Podstrefy dz. nr 4/16 - 412 tys. złotych
6/budowa urządzeń elektroenergetycznych
(na podstawie informacji uzyskanych od Energii Pro) - 50 tys. złotych
RAZEM: 1 mln 500 tys. złotych

http://www.strzegom.pl/2004/strony/aktu ... 05/061.phpTemat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
Strzegom pierwszy inwestor

Podczas sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu, która odbyła się 24 maja, zgromadzeni zapoznali się z informacją dotyczącą szacunkowych kosztów do poniesienia przez gminę Strzegom na uzbrojenie techniczne podstrefy Strzegom Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Uzbrojenie dotyczy działki nr 4/16, która znajduje się przy ulicy Wałbrzyskiej w Strzegomiu. Koszty szacunkowe obejmują cztery poziomy:
1. Aktualizacja mapy zasadniczej w skali 1:500 terenu objętego projektowaniem – 16 tys. złotych
2. Dokumentacja techniczna:
- kanalizacja sanitarna
- kanalizacja deszczowa
- woda
- drogi wewnętrzne z oświetleniem, projekt skrzyżowania z drogą krajową
- gaz
- badania geologiczne 100 tys. złotych
3. Dokumentacja techniczna:
Przyłączenie urządzeń elektroenergetycznych do sieci Energia Pro Koncern Energetyczny S.A. Oddział w Wałbrzychu 12 tys. złotych
4. Budowa infrastruktury – wykonawstwo:
1/ budowa sieci wodociągowej rozdzielczej ( na podstawie informacji uzyskanej od WiK Sp. z.o.o.
330 mb.x 288,36 zł. – 95 tys. złotych
2/budowa kanalizacji sanitarnej
550 mb.x 800 zł. – 440 tys. złotych
3/budowa kanalizacji deszczowej
550 mb.x 500 zł. – 275 tys. złotych
4/budowa sieci gazowej
(na podstawie informacji uzyskanej od gazowni) - ok. 100 tys. złotych
5/budowa drogi wewnętrznej z oświetleniem i budowa zjazdu i wjazdu na drogę krajową z Podstrefy dz. nr 4/16 - 412 tys. złotych
6/budowa urządzeń elektroenergetycznych
(na podstawie informacji uzyskanych od Energii Pro) - 50 tys. złotych

RAZEM: 1 mln 500 tys. złotych

Podane koszty są szacunkowymi na podstawie kosztów faktycznie ponoszonych przez gminę na budowę infrastruktury jak wyżej wymieniona w 2006 roku oraz dzięki informacjom uzyskanym od gestorów poszczególnych mediów. Galopujący wzrost cen nie pozwala obecnie podać cen ostatecznych. Od początku roku nastąpił zasadniczy wzrost kosztów robocizny, materiałów oraz sprzętu i wciąż wykazuje tendencję wzrostową.
Szczegółowa wycena jest możliwa dopiero w momencie posiadania dokumentacji technicznej.

Jak już wcześniej pisałem jest nią zainteresowana Polska firma z branży produktów styropianowychUM StrzegomTemat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
W 2020 roku siódma część energii w Polsce powinna pochodzić ze źródeł odnawialnych

Przy Bobrowym Jarze nieopodal Jeleniej Góry powstaje nowa elektrownia wodna.
Jej budowa pochłonie ponad 10 mln złotych

Będzie to już dwudziesty dziewiąty taki obiekt w zasobach Jeleniogórskich Elektrowni Wodnych.
Trzynaście elektrowni należących do JEW pracuje już na Bobrze i Kwisie, a piętnaście w regionie Wrocławia, Wałbrzycha i Opola.
Kolejny obiekt jest budowany na Bobrze pomiędzy Jelenią Górą a Siedlęcinem na bazie istniejącego tam od dawna jazu wodnego.
Elektrownia Bobrowice IV będzie miała moc 1 MW. Jej budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku.
Będzie to ósma elektrownia przepływowa zlokalizowana na Bobrze. Wytworzony tu prąd będzie sprzedawany koncernowi Energia Pro i trafi do ogólnopolskiej sieci.

Konieczne inwestycje
JEW posiada w swoich wszystkich elektrowniach ponad 60 turbozespołów, które produkują moc 59 MW. W większości są to oryginalne urządzenia sprzed wojny liczące ponad 70 lat. Na razie w pełni sprawne, wymagają jednak sukcesywnej wymiany i modernizacji.
Spółka rozgląda się również za innymi źródłami energii. Nie wyklucza zaangażowania się w budowę wiatraków. Główną przyczyną ostrożności przy takiej inwestycji są koszty. Na postawienie jednego wiatraka o mocy 1,5 MW potrzeba ok. 8 mln zł. Konieczne jest znalezienie również odpowiedniego miejsca, gdzie przez 20 procent czasu wieją wiatry. Mogłoby to być dla spółki znakomitą alternatywą, kiedy obniża się poziom wody w rzekach, np. w czasie upałów.

Ostrożne szacunki
Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej energia elektryczna ze źródeł odnawialnych musi być traktowana priorytetowo.
Z tego powodu opracowano plany i założenia, zgodnie z którymi udział takiej energii w bilansie energii pierwotnej do 2020 roku powinien osiągnąć w każdym z krajów Wspólnoty 20 procent.
Obecnie w Polsce 59 proc. energii pochodzi z węgla, 22 proc. z ropy, 13 proc. z gazu, 5,5 proc. ze źródeł odnawialnych. Resort gospodarki przewiduje, że do 2020 r. proporcje te ulegną zmianie i wyniosą odpowiednio: 54 proc. węgiel, 22 proc. ropa, 15 proc. gaz i jedynie 9 proc. źródła odnawialne.

Mariusz Junik - Słowo Polskie Gazeta WrocławskaTemat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
Przy Bobrowym Jarze nieopodal Jeleniej Góry powstaje nowa elektrownia wodna.
Jej budowa pochłonie ponad 10 mln złotych

Będzie to już dwudziesty dziewiąty taki obiekt w zasobach Jeleniogórskich Elektrowni Wodnych.
Trzynaście elektrowni należących do JEW pracuje już na Bobrze i Kwisie, a piętnaście w regionie Wrocławia, Wałbrzycha i Opola.
Kolejny obiekt jest budowany na Bobrze pomiędzy Jelenią Górą a Siedlęcinem na bazie istniejącego tam od dawna jazu wodnego.
Elektrownia Bobrowice IV będzie miała moc 1 MW. Jej budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku.
Będzie to ósma elektrownia przepływowa zlokalizowana na Bobrze. Wytworzony tu prąd będzie sprzedawany koncernowi Energia Pro i trafi do ogólnopolskiej sieci.

Konieczne inwestycje

JEW posiada w swoich wszystkich elektrowniach ponad 60 turbozespołów, które produkują moc 59 MW. W większości są to oryginalne urządzenia sprzed wojny liczące ponad 70 lat. Na razie w pełni sprawne, wymagają jednak sukcesywnej wymiany i modernizacji.
Spółka rozgląda się również za innymi źródłami energii. Nie wyklucza zaangażowania się w budowę wiatraków. Główną przyczyną ostrożności przy takiej inwestycji są koszty. Na postawienie jednego wiatraka o mocy 1,5 MW potrzeba ok. 8 mln zł. Konieczne jest znalezienie również odpowiedniego miejsca, gdzie przez 20 procent czasu wieją wiatry. Mogłoby to być dla spółki znakomitą alternatywą, kiedy obniża się poziom wody w rzekach, np. w czasie upałów.

Ostrożne szacunki

Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej energia elektryczna ze źródeł odnawialnych musi być traktowana priorytetowo.
Z tego powodu opracowano plany i założenia, zgodnie z którymi udział takiej energii w bilansie energii pierwotnej do 2020 roku powinien osiągnąć w każdym z krajów Wspólnoty 20 procent.
Obecnie w Polsce 59 proc. energii pochodzi z węgla, 22 proc. z ropy, 13 proc. z gazu, 5,5 proc. ze źródeł odnawialnych. Resort gospodarki przewiduje, że do 2020 r. proporcje te ulegną zmianie i wyniosą odpowiednio: 54 proc. węgiel, 22 proc. ropa, 15 proc. gaz i jedynie 9 proc. źródła odnawialne.

Mariusz Junik - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

http://wroclaw.naszemiasto.pl/gospodarka/754791.htmlTemat: SKP - iść do was?
Witam
Może nie wiesz pewnej rzeczy ale nasz wydział a w szczególności kierunek Energetyka ma bardzo mało z tym czym zajmuje się firma Energia Pro. U nas na wydziale zagadnienia energoelektryki przesyłu energii i innych spraw z tym związanych są traktowane po (macoszemu ) studenci naszego wydziału bardzo nie lubia takich zagadnien. Jest wiele osób które nie wie za bardzo z czym się kojarzy słowo energetyka, może należało by tu dodac energetyka cieplna to zmienia postać rzeczy. Nasz wydział specjalizuje się bardziej w wytwarzaniu energii i wszystkich innych spraw z tym związanych. Wiec jeśli jesteś zainteresowany ta tematyka zapraszamy.
Rozwój gospodarczy kraju w bardzo dużej mierze zależy od cen rynku energii . My to właśnie studiujemy aby w przyszłości poprawiać sprawności bloków energetycznych aby produkowana energia była tańsza i czysta. Wszystko stoi przed nami rozwój energetyki trwa cały czas, uczeni pracują nad nowymi technologiami, calu machineria się kreci

Studenci W9 nie znja takiego pojęcia jak kolejka na zapisy po prostu ich nie mamy.
W9 jest wydziałem małym i to sobie właśnie cenie przeciwieństwo do wydziału budownictwa czy elektroniki. Szybciej możesz poznać ludzi na roku mamy bardzo miłe panie w dziekanacie, i ogólnie jest fajnie ( fajny budynek mamy kawałek historii się w nim mieści) jedynym minusem jest to z przy wyborze prowadzących jesteś skazany na te same osoby ze względu na to ze wydal jest mały i sa np. tylko dwie grupy ciwczeniowe i 1 wykładu. Kadrze tez nie ma co zarzucić jest parę wyjątków co może i dadza ci popalić ale później po 5 latach będziesz wspominał inaczej niż wcześniej. A może nawet studiowanie bez tych paru kwiatków było by nudne, monotonne i takie jednostajne.

Reasumując podczas tego roku na pewno zdobędziesz wiedze na temat tego co chciał byś studiowac i podejmiesz trafny wybór

Ja wybrałem W9 i nie żałuje tego

Student 4 roku energetyki specialnośc budowa i eksploatacja systemów energetycznychTemat: Pompa ciepła dla wybranych...
Witam.Info: dom prawie nowy,"ciepły",powierzcnia do ogrzania ok.120m2. Mieszkamy ja i żona,emeryci dobrze się trzymający,świeżo "upieczeni". Ogrzewanie c.o: piec miałowy zużywający ok.4T miału w sezonie grzewczym.Instalacja miedź + wiszące grzejniki tzw. blaszaki.Myślimy jednak o komforcie na starość.Żadnego ładowania opału do pieca. Nacisnąć przycisk i grzeje...To jest to. A zatem w kwestii pomp ciepła: poprosiłem kilka firm o wstepne oferty.Cena jak to cena,musi zawrócić w głowie.Ale coś za coś.W/w oferenci po podaniu ceny (a-z) informują mnie na końcu o "konieczności wymiany grzejników na podłogowe lub nawet trzykrotne zwiększenie powierzchni grzejników" (parametry niskotemperaturowe).Jest to dla mnie nie do przyjęcia a więc mimo moich pobożnych życzeń p.c. się oddala w bliżej nieokreśloną przyszłość.A ja myślałem naiwny,że wystarczy zadzwonić,zapłacić i wpiąć p.c. w istniejącą instalację i będzie jak w bajce.No cóż.Jeszcze rozważę instalację p.c. powierze-woda ale jakoś nie mam do tego typu rozwiązania przekonania.Może sie bowiem okazać (moim zdaniem oczywiście),że grzałki wpięte w bufor pożrą mi tyle energii co kocioł elektryczny.Swoją drogą zastanawiam się nad jego montażem,prosta instalacja,żadnej "rujnacji" na zewnątrz,niewielkie koszty zakupu.Cena za energię co m-c ( sezon grzewczy) jak obiczyłem na kalkulatorze energetycznym Energia Pro ok 600zł..Jakoś oferenci p.c. nie mają za bardzo ochotę dać jakąkolwiek gwarancję,że to będzie oszczędnie i pewnie działać.Ostatnio poczytałem też o ogrzewaniu elektrodowym,ponoć tanim i sprawnym (99%).
http://yox-pol.maxtrader.pl/pl/1,2,1,21563,3,0,-1,-1,0,36425,0/Elektrodowe+aparaty+grzewcze+%26quot%3BJOGI%26quot%3B+MODEL+%26quot%3BC%26quot%3B.html Ale szukam na razie potwierdzenia o skuteczności i oszczędności tego rodzaju ogrzewania.A zatem drodzy forumowicze,może ktoś podsunie mi jakiś pomysł,jakąś poradę.
Temat: newsy 2007
Gaz pod napięciem

Górująca nad koksownią świeczka nie będzie już dokuczać mieszkańcom.
W hali byłej elektrociepłowni Victoria uruchomiono blok energetyczny, gdzie spalany dotychczas bezproduktywnie gaz jest przetwarzany na prąd. – Przestaliśmy zanieczyszczać powietrze i jeszcze na tym zarabiamy – cieszy się Fryderyk Krukowski, prezes Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria
Inwestycja cieszy nie tylko dyrekcję zakładu i ekologów, ale również mieszkańców sąsiedniej ul. Kosteckiego.
Do niedawna spalany w górującej nad zakładem świeczce gaz wytwarzał tak wysoką temperaturę, że lokatorzy z najbliżej położonych domów przeżywali męki. Teraz to się zmieni – świeczka płonie nadal, ale jest znacznie mniejsza. A temperatury w mieszkaniach spadły.
– To dobrze, bo dramat zaczynał się z nadejściem lata, wówczas w mieszkaniach było gorąco jak w piekarnikach, nie dało się wytrzymać – opowiadają mieszkańcy.
Kosztowne palenisko
Problemy z nadwyżką gazu zaczęły się w połowie lat 90. Po likwidacji w Wałbrzychu wielkich zakładów przemysłowych, do mieszkańców przestał docierać gaz koksowniczy.
Zastąpiono go gazem ziemnym. Victoria, ostatnia koksownia w mieście, nagle została pozbawiona rynku zbytu i musiała poradzić sobie sama z nadmiarem lotnego paliwa. Trzeba było je spalić. W ciągu godziny niszczono od 5 do 7 tys. metrów sześciennych gazu koksowniczego.
Zamienić gaz w prąd
Problem został jednak rozwiązany. Zarząd zakładu zainteresował kupnem paliwa firmę z Górnego Śląska. W sąsiadującym z koksownią obiekcie po elektrociepłowni wybudowała ona blok energetyczny. Gaz przetwarzany jest tam na prąd.
– Mechanizm jest prosty – przekonuje Janusz Godyń z firmy Comax Katowice. – Przepompownia na koksowni wtłacza gaz do rurociągu. Następnie paliwo dostarczane jest do palników, a te podgrzewają kocioł z wodą. Wytworzona w ten sposób para wodna napędza turbinę generatora mocy.

Miliony za prąd
Blok energetyczny jest bardzo wydajny – jest w stanie wytworzyć osiem i pół megawata energii, co wystarczy do zaświecenia 113 tys. żarówek o mocy 75 watów. Poza tym produkcja prądu to naprawdę dobry interes i nie ma problemów ze zbytem – odbiorcą 35 proc. jest koksownia, pozostałe 65 proc. kupuje koncern energetyczny Energia- Pro. – Zarabiamy na tym w ciągu roku około pięciu milionów złotych – wylicza Fryderyk Krukowski. •

Artur Szałkowski - Słowo Polskie Gazeta WrocławskaTemat: Biuro Wkurzania Mieszkanca [dlugie jak cholera]


właśnie próbuję załatwić sprawę w Energia Pro (a właściwie Energia Przeciw
...) GŁĘBOKA KOMUNA i stare pierdziszki na stołkach, które dawno temu
powinny być na emeryturze ... ręcę opadają ...


ha!
dzien 1:
zlozylam w proenergii w pokoju A umowe o zmiane przylacza. na nastepny dzien
mialam sie pojawic po podpisana umowe tylko po to zeby przeniesc umowe do
pokoju B (drzwi doslownie jedne dalej).
dzien 2:
poniewaz byl to okres swiateczny to umowa na nastepny dzien byla nie
podpisana przez dyrektora, bo dyrektor bywal na bankietach.
dzien 3:
po swietach moj szanowny pojechal przeniesc umowe z pokoju do pokoju. w
pokoju B pan zazyczyl sobie dopisania (na korytarzu) paru danych osobowych.
i jak malzonek wpisywal te dane to pan wyszedl z pokoju i przylepil
karteczke ze dzis czynne do 14 i zamknal drzwi i poszedl do domu.
dzien:4
ja przyjezdzam a pan z dnia poprzedniego z pretensjami do mnie, ze maz nie
oddal mu wczoraj dlugopisu i w zwiazku z tym nie mam co liczyc na podpisanie
umowy jesli nie mam swojego pisaka. pisak pozyczylam od biurka dalej, a pan
stwierdzil ze maz jest niezbedny do podpisania umowy tak czy siak.
wyprowadzil mnie totalnie z rownowagi, wybuchlam i podpisalam sie za siebie
i za polowke.
w celu odbioru technicznego instalacji dostalam 3 nr tel i kazali mi dzwonic
w inny konkretny dzien o 8 rano i umowic sie z technikami
dzien5:
no to dzwonimy, wszytskie tel zajete. wkoncu sie dodzwaniamy i dostejemy
zupelnie inny nr tel. technicy przyjezdzaja, podpisuja papiery odbioru ale
nie zamontuja mi nowego licznika bo ... ledwo co sie zaczal nowy rok i firma
nie kupila sprzetu ;-)
dostaje znow 2 nr telefonu (inne od poprzednich) i date kiedy mam zadzwonic
dzien 6:
przyjezdzaja i robia swoje!

za samo pozowolenie zmiany warunkow przylacza oraz zgode zaplacilam cos tam
okolo 800 zl.
;-))))
acha!
no i tpominelam kilka wizyt z samym wnioskiem o zmiane !

Temat: Czy elektronika zastąpi całkowicie człowieka?.
Witam Kolegów na forum.

Właściwie temat może nie pasuje do tytułu błędy w sztuce ale w jakim temacie umieścić zdarzenie ,które miało miejsce parę dni temu.

W instalacji elektrycznej wielkiego obiektu zastosowano samoczynne zadziałanie agregatu w przypadku zaniku dwóch zasilań gwarantowanych przez Energia-Pro.

Wspomniane zadziałanie agregatu nastapi nie tylko w czasie zaniku podwójnego zasilania na średnim napięciu.
Zadziałanie agregatu tzw ” samostartu” następuje również wtedy jeżeli w którejkolwiek sekcji po niskiej stronie zasilajacej urządzenia pożarowe zabraknie prądu zasilającej np:- wentylatory strumieniowe czy tryskacze.

Taka chwila właśnie nastąpiła na wskutek wyłączenia wyłącznika p/poż zasilającego rozdzielnie tryskaczy i wentylatorów strumieniowych.

Samoczynnie załączony na dachu agregat przy nie sprzyjających warunkach atmosferycznych tak nakopcił spalinami, że wentylatory nawiewne zaczęły wciągać spaliny do pomieszczeń naszpikowanych czujkami dymu.

Po chwili włączył się alarm p/poż i automatycznie- informacja w głośnikach o zagrożeniu pożarem.

Obsługa techniczna w porę wyłączyła ręcznie agregat prądotwórczy żeby ‼ zagrożenie pożarowe minęło”.

Jeżeliby agregat nie zostałby w porę ręcznie wyłączony to po komunikacie, że” w oddalonej części budynku nastąpiło zagrożenie pożarowe”
Puszczony byłby przez głośniki automatycznie następny komunikat o całkowitym zagrożeniu pożarowym.
Ogłoszona byłaby całkowita ewakuacja
Wszystkie bramy ,kotary wprowadzone byłyby w stan zamykania, z garaży nie mógłby wyjechać żaden samochód.
W takim przypadku następuje pełna ewakuacja ludzi ale nie sprzętu.
Nasze piękne autka zostają w garażach i dobrze bo zdrowie jest najważniejsze nawet wtedy jezeli to przypadkowe niezamierzone ćwiczenia.

Podałem prawdziwy przykład z życia jak można w tak doskonałych technologiach, szeroko rozwiniętej elektronice i wszelkich zabezpieczeniach na bardzo wysokim poziomie- sterowanych z BMS-a liczyć tylko na doświadczenie i niezawodność człowieka.Temat: WIATRAKI - miał swoje Don Kichot ma i nasza Rada Miejska

E no widzę że rozmawiam z " Fachowcem " , znasz się na rzeczy ....... ( to oczywiście żart )

Myślę że jeżeli powstaną to i tak " Towarzystwo do walki z wiatrakami ...." będzie je pilnować ......


Bies, Ty sobie żarty stroisz a to jest poważna sprawa. Powiedz mi co my, mieszkańcy (jestem z Międzylesia) bedziemy mieli z postawienia tych elektrowni??? Wymień choć jedną sensowną rzecz. Wiesz dobrze, że nic dobrego.

Natomiast jedno jest pewne: postawienie tylu (ponad 100) wiatraków zmieni nieodwracalnie krajobraz i charakter tej ziemi. Jak sądzisz, co jest naszym największym bogactwem? Złoża naturalne? Warunki dla rolnictwa? Rozwinięte zaplecze naukowe dla nowoczesnego przemysłu? Przecież nie. Jedyną szansą na rozwój i polepszenie warunków MATEIALNYCH dla WSZYSTKICH mieszkańców doliny są jej walory turystyczne i kapitalne położenie dla wykorzystania tych walorów. To jest nasze bogactwo. I to jest WIELKIE bogactwo.

Postawienie elektrowni z pewnością zmniejszy atrakcyjność turystyczną tego regionu. Czy musimy się na to godzić ??? Czy musimy dobrowolnie oddawać to co mamy najlepszego dosłownie ZA NIC ??? Czy nie sądzisz że warto chronić nasz majątek, a nie żartować sobie z ludzi, którym to leży na sercu ? Lepiej wykorzystaj swoje zdolności aby im pomóc w ich działaniach !

Co do tego kto ma budować wiatrai to mnie jest wszystko jedno, czy to robi pan Lewandowski czy też Energia-Pro, ale sposób działania naszych władz, które całą sprawę usiłowały jak najdłużej ukryć (nie mówiąc o tym, że tylko władze naszych dwóch gmin się na to zgodziły - inne gminu odmówiły !!!) oraz to, że firma jest dość "dziwna" każe zastanawiać się dlaczego w ogóle powstał taki pomysł !

Jeśli jest ktoś za budową elektrowni, niech przedstawi konkretne argumenty dlaczego my, mieszkańcy gmin Bystrzyca Kłodzka i Międzylesie mielibyśmy chcieć postawienia tych urządzeń na naszym terenie!Temat: Galeria Rynek
Obiecałem napisac cos wiecej o przebiegu konferencji.

Obecny na niej był pan Hermann Kummel - Prezes galeria Rynek Sp. z o.o., pani Wioletta Wojnowski - przewodnicząca Rady Nadzorczej tej spółki oraz pan Artur Dubinski -wiceprezes Galerii Rynek.

Kummel mowił po niemiecku, pani Wojnowski tłumavzyła. Właściwie nie wiadomo po co zwołano konferencję - nie przekazano żadnych nowych wiadomości oprócz tego, ze termin realizacji inwestycji okreslono na "przed Swietami Bożego narodzenia 2006 roku".

Zapytałem dlaczego nie przedstawia nam sie sześciu projektow "do konsultacji" - jak obiecywała w czerwcu pani Wojnowski. Usłyszałem, że... nigdy niczego takiego nie mowila. Czyli... ja kłamie. Powiedziano, że jest jeden wybrany projekt, ale... nie został uzgodniony z "Urzędami" wiec go nie przedstawiaja, bo jesli bed,a musiali go zmienoic to nie beda... wiarygodni!!! Kiedy poprosiłem, żeby sprecyzowano o jakie "Urzędy " chodzi usłyszałem, że własciwie to tylko o Słuzbe Ochrony Zabytków. (Zapamietajcie - o tym potem)
Opoźnienia w rozbiórce tłumaczono tym, ze NAGLE i NIESPODZIEWANIE okazało sie, ze w ziemi jest dużo róznego okablowania. Miedzy innymi ów sławetny swiatłowód. Na moje pytanie dlaczego sa zaskoczeni jesli juz 28 LUTEGO Energia Pro napisala do nich pismo okreslające jakie przewody sie tam znajduja i CO nalezy zrobic zeby je przelożyc, to pan Dubiński zarzucił mi kłamstwo. (To juz drugi raz podczas konferencji okazalo sie ze mowie nieprawde). Pochwalil energetykow za współprace. Oczywiscie slowem nie wyjasnil, DLACZEGO są zdziwieni iloscia przewodów. Mowil, że jest prowadzona intensywna korespondencja.
(A a propos swiatlowodu. To juz informacje nie z konferencji. Rzeczywiscie byl. Łaczyl Ratusz z Dominet bankiem przy Tysiaclecia. Znajduje się pod ulica wylożoną brukiem - od strony kościoła. Ale... od dawna jest nieuzytkowany i bankowi wisialo co sie z nim stanie. W piatek bank wyraził zgode na to zeby sobie z nim robili co chca).
Cały czas proszono nas o cierpliwość i wyrozumiałość. Obiecano że do 15 września przedstawi nam się dokladny terminarz prac i zobaczymy projekt. No chyba, ze... wyskoczy cos niespodziewanego.
Dzis ruszyłą rozbiorka - burzone są sciany. Miejmy nadzieję, ze nagle sie cos odmieni i... obietnice beda dotrzymywane.Temat: Oświetlenie ulic
Wójt Jerzy Fitek w swojej deklaracji wyborczej napisał: "Moje zamierzenia do realizacji na najbliższą kadencję to między innymi: (...) -całkowite zmodernizowanie lamp oświetlenia ulic w gminie i wymiana na energooszczędne..." (źródło)

W bogatszej gminie Kobierzyce już to zrobiono:

Remont oświetlenia drogowego
"Zakończyła się już realizacja wymiany oświetlenia drogowego na terenie Gminy Kobierzyce. Cała modernizacja była wykonywana na podstawie umowy Gminy Kobierzyce z Koncernem Energetycznym Energia Pro. Głównym założeniem przedsięwzięcia była wymiana starych opraw oświetleniowych na nowe, energooszczędne. Na terenie prawie całej gminy wykonawca zastosował oprawy Philipsa, natomiast przy drodze krajowej nr 8 oprawy firmy Schreder. Zostały dowieszone nowe oprawy na słupach, na których wcześniej ich nie było. Dodatkowo, przy drodze krajowej nr 8, w miejscowościach Bielany Wrocławskie i Domasław, wymieniono stare betonowe słupy na nowe stalowo - otynkowane. Dopiero po wykonaniu całości robót widać miejsca, gdzie należałoby dostawić nowe słupy. Jednak jest to związane z koniecznością opracowania projektów oraz uzyskaniem pozwoleń na budowę.
Jedyną miejscowością, która nie była objęta modernizacją oświetlenia, były Kobierzyce - związane jest to z projektem rewaloryzacji wsi. Wymiana oświetlenia w tej miejscowości będzie przebiegała równocześnie z procesem wdrażania projektu rewaloryzacji."
http://www.ugk.pl/ (dział: Aktualności)

Wystarczy porównać jakość oświetlenia miejsc, w których stoją nowoczesne latarnie (ul. Żernicka przed Urzędem Gminy i firmą Peter Lacke w Św. Katarzynie, skrzyżowanie przy wjeździe do Smardzowa od strony Żernik) i pozostałych ulic - niebo a ziemia! Stare dają dużo mniej światła, w dodatku czasami są ustawione za daleko od drogi (np. ul. Główna za torami - pisał o tym waldi).Temat: dolnoślązacy
no to Święto Konia jest w niedzielę, kto będzie?? słyszałam, że wszystko tam się zaczyna koło 10 - 11 od pokazu ogierków rocznych i dwuletnich (albo dwu- i trzyletnich) ma może ktoś program??

EDIT!!
jednak zaczyna się o 11. będzie pokaz roczniaków i dwulatków i zanalazłam program

Terenowe Koło Hodowców Koni we Wrocławiu zaprasza na organizowany od 8 lat Ogólnopolski Pokaz Hodowlany „Święto Konia”. Impreza odbędzie się 25 maja 2008 roku w Siedlcu Trzebnickim. W tym roku tematem wystawy hodowlanej będzie prezentacja i komisyjna ocena ogierów jedno- i dwuletnich oraz ogierów posiadających licencję do krycia. Ogiery oceniane są w grupach rasowych. Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej jest Prezes Polskiego Związku Hodowców Koni. Imprezę uświetniają pozakonkursowe pokazy podnoszące rangę i atrakcyjność Pokazu Hodowlanego. Impreza co roku skupia środowiska biznesowe (KGHM, BGŻ, Energia Pro Kogeneracja, MPEC, Mostostal), uczelniane (rektorzy Wrocławskich Wyższych Uczelni) oraz samorządowe (Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Wrocławia, Wojewoda Dolnośląski). Patronat honorowy nad „Świętem Konia” objął w tym roku Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Patronami imprezy są także Wojewoda Dolnośląski i Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Patronat medialny sprawuje TVP3 i Gazeta Wyborcza. Program „Święta Konia” Siedlec 2008 11:00 Otwarcie. Pokazy Hodowlane i pokazy pozakonkursowe w przerwach między pokazami konkursowymi Pokazy pozakonkursowe 11:40 pokaz jazdy konnej - „dżigitówka” 11:55 kadryl w wykonaniu Szwadronu Konnego Straży Miejskiej Wrocławia w mundurach służbowych Straży 12:55 pokaz hodowlany Franciszka Fiałkowskiego 13:20 pokaz układania koni w stylu western 14:05 pokaz jazdy konnej - „dżigitówka” 14:55 kadryl w wykonaniu Szwadronu Konnego Straży Miejskiej w mundurach kawalerii amerykańskiej 15:30 Pokaz ujeżdżenia - Stado Ogierów Książ 16:20 pokaz władania bronią białą z konia i z ziemi 16:40 pokaz skoków przez przeszkody Zapraszamy do Siedlca.Strona 1 z 2 • Zostało znalezionych 154 postów • 1, 2
Powered by WordPress